Metra – FC Kafilérka

Metra Linhartice – Sokol Žichlínek

Metra si v sobotu odpoledne zahrála první přípravný zápas proti Žichlínku na umělé trávě v Lanškrouně. Ze zápasu se omluvili jen dva hráči, a tak měl trenér z koho vybírat. Navíc si s námi jeli zahrát dorostenci Honza Koutník a také Petr Zomber, nejlepší střelec našeho dorostu.

Nastoupili jsme v sestavě:

Březka, Koutník – Grepl – P.Kelo – Radimecký, Bednář – Kryštof – D.Andrlík – Vacek, Kyrcz – T.Kelo

Bench: (Koutník, Zomber, M.Andrlík, Prucek, Dvořák)

Oba týmy nastoupili do utkání v klidném tempu. Prvních deset minut si tvořili šance obě strany. Linhartičtí byli ale nedůrazní a nepřesní v zakončení, a tak se jako první prosadil tým z Žichlínku. Po 25 minutách trenér začal střídat postupně hráče v útoku, záloze i obraně. Do útoku nastoupil střídající Radek Dvořák a hned se 2x prosadil. Do poločasu přidal další gól ještě Martin Vacek. Poločas skončil za stavu 3-1.

Na začátku druhého poločasu se hrálo ve středu hřiště, Metra dobývala obranu, až se prosadil Ondra Kryštof a zvýšil skóre 4-1. Jenže pak se otěží chytil Žichlínek a začal Metru přehrávat. Díky špatné koncovce ale i dobře zasahujícímu gólmanovi Metry jsme nápor ustáli bez inkasovaného gólu. Jak už to v Linharticích bývá, začalo se makat v posledních 20 minutách. Do konce zápasu se prosadil ještě Tomáš Kelo a posledním gólem upravil stav zápasu Jarda Prucek.

I když Metra vyhrála první přípravný zápas vysoko 6-1, bylo v něm mnoho chyb a nepřesností, na které se musíme zaměřit. Nicméně zimní příprava nekončí. Další přátelské utkání Metra sehraje s Kamenou Horkou.