Single Blog Title

This is a single blog caption

Jevko – Metra

Sokol Jevíčko – Metra Linhartice 2 : 4 ( 0:2 )

Metra si v předehrávce jarního kola a zároveň v posledním zápase podzimu spravila chuť v Jevíčku. I když to ze začátku nevypadalo moc slibně, Metra nakonec poskládala sestavu, která byla vítězná.

Začátek utkání probíhal v klidném tempu. A to až do 15 minuty, kde po pravé straně vyslal Patrik Konečný Radima Kyrcze, který utekl stínujícímu obránci a pravačkou poslal přesný centr do vápna, kam si naběhl nikým nehlídaný Tomáš Kelo a poslal míč hlavou do sítě. Stav nula jedna. O deset minut později po levé straně utekl Pavel Bednář, který se v souboji ve vápně s domácím brankářem snažil zpracovat míč, ovšem byl faulován, kdy ho domácí brankář zasáhl vysokou nohou. Po právem udělené žluté kartě upravil Tomáš Kelo z penalty stav na 0:2. Do poločasu už se nepodařilo žádnému týmu vstřelit gól. Metře nevycházely útoky po lajnách a míč se vždy zastavil v záloze a vracel se zpět na naši polovinu. Několikrát zastavil domácí šance gólman Peťa Březka.

O poločase byl připomenut zápas v Litomyšli, kde se také po prvních 45 minutách vedlo 0:2. Ovšem i tak do druhého poločasu Metra nevstoupila příliš dobře. Hned po 5 minutách kopali domácí roh a po odraženém balónu z malého vápna domácí hráč propálil vše, co mu stálo v cestě. Iniciativu zápasu převzali domácí a začali více tlačit na naši bránu. Z toho také vzešel souboj o míč domácího útočníka s Jardou Pruckem na hranici vápna, bohužel pro nás byl v souboji později Jarda, a tak se tasila žlutá a kopala penalta i na druhé straně. Brankář Březka sice vystihl stranu a na míč si sáhl, ale střela byla prudká a skončila v síti. Metra se tedy ani nenadála a bylo vyrovnáno.

Zhruba v 65 minutě kopala Metra přímý kop. K míči se postavil Jarda Holub a po předem domluveném signálu kopl míč přesně na přední tyč, kam si naběhl Tomáš Kelo a hlavou završil hattrick. Metra tento gól potřebovala jako sůl. V následujících minutách se hrálo nahoru – dolů. Jak Jevíčko, tak i Metra měla několik slibných příležitostí. Jevíčští hráči dokonce nastřelili tyčku a tento moment byl klíčový. V 80 minutě šel střídat Radim Kyrcz, za kterého na hřiště vběhl Milan Křivánek. Hned po 5 minutách na hřišti se dostal ve vápně hostí k míči, ale byl faulován domácím stoperem a tak se kopala 3. penalta.  Vzal si ji na starost rozjetý kanonýr Tomáš a pojistil výhru Metry 2:4. Ke konci utkání provedl trenér ještě jedno střídání, Tomáše Kela vystřídal za dorostence Koutníka.

Tímto zápasem skončila podzimní část sezóny. Naše Metra je po 14 kolech s 22 body na šesté příčce. Oproti loňsku si polepšila hned o 7 bodů, což je dobrá zpráva. A každopádně je od čeho se na jaře odrazit.

Tímto bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nám chodili fandit a nezavřeli na nás i když se zrovna nedařilo. Sportu zdar!

Sestava: Březka, Prucek, Kelo P.(K), Grepl, Radimecký  – Vacek, Konečný P., Holub, Bednář – Kyrcz, Kelo T. (Křivánek, Koutník)

Rozhodčí: Urban (hlavní), Ropek, laik

Střelci: Kelo T. 4x

ŽK: Prucek, Bednář