janov-metra

Sokol Janov – Metra Linhartice 1 : 3

V sobotu odpoledne sehrála Metra v Janově třetí zápas jarní části sezóny. Nutno dodat, že přijela do Janova bez brankáře, a tak se do brány postavil trenér Janeček.

Hned ve třetí minutě šly Linhartice do vedení, protože domácí brankář fauloval ve vápně Pavla Bednáře. Nařízenou penaltu proměnil Tomáš Kelo. Hra byla vyrovnaná. Místy měl domácí celek převahu. Linhartice ale předvedly disciplinovaný výkon a nepustily soupeře k žádné vážnější střele. Díky preciznímu pressingu vybojoval v 15.minutě míč Pavel Grepl a skákavou střelou golmanovi nedal šanci. Zápas pokračoval ve stejném tempu a ve 30.minutě přehodil brankáře výstavní střelou Dušan Andrlík. Stav 0-3 pro Metru. Do poločasu se už nic zvláštního nestalo.

V úvodu druhého poločasu Janov hned odpověděl na nepříznivý stav a po rohu vsítil branku na 1-3.  Potom i nadále měl více ze hry a několikrát zahrozil ve vápně Metry, ale trenér Janeček svůj tým držel nad vodou. Naštěstí se Metra oklepala a navázala na výkon z prvního poločasu. Zbytek zápasu se přeléval z jedné strany na druhou. Ke konci dostal domácí hráč za druhý faul druhou žlutou kartu a Janov tak dohrával v deseti hráčích. Linhartice po několika letech vyhrály na půdě Janova a přičítá si důležité 3 body. Aktuálně je Metra s 28mi body na 4. místě svitavského okresního přeboru.

Sestava: Janeček – Radimecký, P.Kelo(C), Grepl, Škrabal – Bednář, Holub, D.Andrlík, P.Konečný – T.Kelo, Dvořák (Křivánek, Koutník, Kyrcz)

Góly: T.Kelo, P.Grepl, D.Andrlík

ŽK: P.Grepl