Přehled podzimu sezóny 2017/2018

Takže jak se v podzimní části Metře vedlo? Kromě série (Janov, Cerekvice, Polička), kdy Metra 3x po sobě obdržela 4 branky a neurvala ani bod se dá hodnotit podzimní část jako úspěch.

V celkové tabulce podzimu se Metra umístila na 8. místě, což je pěkný výsledek ve vyrovnaném středu tabulky a na 3. místo ztrácí pouze 5 bodů. Na sestupové předposlední místo má pak náš tým náskok 10 bodů, což také zaručuje, že Metra může do jarní sezóny jít s klidem.

Naproti celkem dobrému bodovému zisku se Metra nemůže moc chlubit v kolonce skóre, které je 19 branek vstřelených a 27 obdržených. Což ukazuje na hlavní problém, kdy Metra i když dokázala některé zápasy ovládnout, tak jen těsným skóre. Místo abychom z jasných šancí navýšili skóre a v klidu zápas dohráli, tak jsme jasné šance zahodili a museli jsme se klepat o výsledek zápasu až do posledních minut. 27 obdržených je moc a je třeba zapracovat i na této stránce.

Negativem této části sezóny byly 2 zápasy, a to s Janovem a Hradcem nad Svitavou, kdy Metra hrála velkou část utkání vždy proti 10 hráčům po vyloučení soupeře a ještě za příznivého stavu a obě utkání dopadla neslavně.

Pozitivem jsou dva velké návraty do utkání a to v prvním zápase s Loučkou, kdy Metra dokázala ze stavu 3:0 za posledních 15 minut utkání vydolovat bod za remízu 3:3. A v posledním zápase s Bystrém dokonce Metra za stavu 2:0 pro domácí zápas v posledních 20.minutách otočila na 2:3 a brala 3 body. K tomu se podařilo i otočit utkání v Opatově z 1:0 na 1:2, takže je vidět, že Metra dokáže i nepříznivý stav otočit a zaskočit tak soupeře.

Dále je pak pozitivní zapracování do sestavy dvou mladých hráčů, a to M. Reka a M. Moravce.

Nejlepším střelcem je prozatím Pavel Bednář se 4 brankami + 4 asistencemi, který kdyby proměnil jen polovinu svých jasných šancí v této části sezóny, tak bychom se bavili o dvouciferném čísle.

Hráči Metry obdrželi 22 žlutých karet a ani jednu červenou, což je také jistě pozitivní věc.