This is a single blog caption

Slovan A – Metra

Slovan Moravská Třebová „B“ – Metra Linhartice 0 : 4 (0:2)

Nejlepší úvod bude asi: no konečně!

Konečně se naši hráči vyvarovali hrubých až žákovských chyb a spolu s dobrým pohybem a kvalitní koncovkou překvapivě Slovan přehráli. Vítězství je o to cennější, že v mužstvu Slovanu byli hráči, kteří pravidelně hrají krajský přebor. I tak byla ovšem Metra lepší.

Po opatrnějším úvodu se k první šanci dostali domácí a to formou přímého kopu z dobré pozice. Střelu však dobře vytěsnil mimo tři tyče brankář Filip Radimecký. Domácí poté měli ještě několik nebezpečných centrů, vše se však podařilo obraně Metry vyřešit. Metra se pomalu začala více a více osmělovat a také si tvořit příležitosti. První gólová přišla v 33. minutě, kdy Bednář pronikl po pravém křídle do šestnáctky a na přední tyči našel naběhnuvšího Dvořáka, který míč napálil přesně přízemní střelou k tyči. 0:1. V 40. minutě opět Bednář po pravém křídle unikl soupeři a nacentroval do pokutového území. Tam míč lízl hlavou Dvořák a prodloužil jej za sebe, kde již byl Kryštof, míč si zpracoval a poslal jej od břevna do brány. 0:2.

Do druhé půle poslal Slovan do hry další dvě posily z kraje, ale mělo to jen jediný efekt. Slovan více držel míč, ale k šanci se nedostal.

Naději na brzký kontaktní gól a snahu o zvrat brzy utnul Kryštof (52.minuta), když si před vápnem vyměnil míč s Dvořákem, provedl kličku poslednímu bekovi a poslal míč do protipohybu brankáře na zadní tyč. 0:3. Hned poté přidal svou druhou branku v utkání Dvořák (57.minuta). Míč mu za obranu poslal hlavou Bednář a Radek v samostatném úniku uspěl na výbornou. Vykoupal brankáře domácích povedeným naznačením kličky a následně jej obešel a zakončil do prázdné sítě, kde stihl doběhnout jen jeden domácí bek, avšak pohromě pro domácí nezabránil. Snaha domácích byla planá a do zápisu se z řad Slovanu zapsal pouze Muller, avšak negativně, protože 2x zbytečně tvrdě fauloval a dostal červenou kartu. Domácí se jak již bylo zmiňováno do šance nedostali a mohli dostat i pátý gól, ale pěknou střelu Bednáře zlikvidoval domácí brankář.

Sestava: Radimecký F., Prucek, Kelo P.(K), Kubálek R. ml., Kalášek, Škrabal R. ( Radimecký M.), Kryštof (Koutník), Andrlík, Kyrcz (Ondříček), Dvořák ( Lébiš), Bednář

Branky: Dvořák 2x, Kryštof 2x

Rozhodčí: Dvořák P., Křišťál, Brandejs

ŽK: Kyrcz