Metra- Borová 2016

Metra Linhartice – Borová/Telecí 6:1 (2:1)

Na prvního máje sehrála Metra domácí zápas s týmem z Borové.

Hostující hráči zaskočili Linhartické svou aktivní hrou hned po zahajovacím hvizdu. Až po deseti minutách se Linhartičtí vzpamatovali a začali si vytvářet šance. První gól vsítil stoper David Škrabal. Po rohovém kopu a následné mele v malém vápně dorazil míč do brány. Hned vzápětí poslal Radek Dvořák míč za obranu na Martina Vacka, který upravil skóre na 2-0. Mohlo by se zdát, že byla Metra na koni, avšak opak byl pravdou. Borovští dokázali bleskově odpovědět a po několika chybách Metry snížili stav 5 minut před koncem poločasu na 2-1. První poločas byl z pohledu domácích utrápený.. plný nepřesností a chyb.

O poločase musel být s pochroumaným kotníkem vystřídán kapitán Petr Kelo, který předal kapitánskou pásku Pavlovi Greplovi, který se stáhl na jeho místo na předstopera a na pozici středního záložníka přišel Jarda Holub. Metra se poučila bídným fotbalem z prvního poločasu a přebrala iniciativu. Právě Jarda Holub asistoval u třetího gólu Martina Vacka, který otevřel gólový účet pro druhý poločas. Největší zbraní Metry byly úniky po pravém křídle, ze kterých Linhartičtí vybojovali čtvrtý gól. Michal Radimecký dostal přesný pas za obranu a prostřelil brankáře. Hosté se snažili hrát kombinačně už od obrany, avšak vysoce presující útočníci Metry jim dělali problémy. Většina jejich akcí byla zastavena perfektně organizovanou obranou Davida Škrabala.

Metra zahrávala několik rohových kopů a po jednom z nich se míč odrazil na hranici velkého vápna k Radimovi Kyrczovi, který si míč zpracoval hrudí a jeho dělovku zastavila až síť za Borovským gólmanem. Od 70 minuty začal trenér střídat. Na trávník byl vyslán Lébiš a Křivánek. Deset minut před koncem byl rozehrán míč od obrany přes Radima Kyrcze, který poslal míč za obranu Vackovi, ten svojí střelou trefil brankáře a odražený míč dorazil do sítě a upravil skóre na konečných 6-1 Lébiš. V posledních deseti minutách kopali hosté několik rohových kopů, ale veškeré hrozby zažehnal  vynikající Beneš.

Sestava: Beneš – Prucek, P.Kelo(C) (Holub), D.Škrabal, Ondříček (Křivánek) – Radimecký, Bednář, Grepl, Kyrcz – Vacek, Dvořák (Lébiš)

Góly: D.Škrabal, Vacek 2x, Radimecký, Kyrcz, Lébiš