This is a single blog caption

Litomyšl B – Metra

Litomyšl B – Metra Linhartice 3 : 2 ( 0:1 )

Metra ztratila zápas v posledních 5. minutách.

Za krásného nedělního počasí a bohužel nesmyslně na malém hřišti s umělou trávou se odehrálo utkání z čela tabulky. Domácí posilněni o hráče z Ačka byli celý zápas lepší na míči a v kombinaci. Metra bojovala a málem si odvezla všechny 3 body.

Domácí v prvních 15 minutách mohli vést 3:0, ale proti byl výborný brankář Metry Beneš. Litomyšl se tlačila do útoku a obraně Metry chvíli trvalo než chytla tempo zápasu. Jakmile odezněl úvodní tlak domácích, hra se vyrovnala a i Metra začínala útočit. A po akci Andrlíka, který vyvezl míč a předal jej Tomáši Kelovi, který pak vyslal do šance Bednáře se Metra radovala z úvodního gólu.

Do druhé půle vstoupila Metra lépe než do první. Hrála aktivně a brzy se i radovala z dalšího zásahu. Přímý kop z hranice velkého vápna poslal na zadní tyč pod břevno Kryštof. Ten samý hráč mohl za 5 minut přidat další branku, když se po přihrávce Grepla uvolnil ve vápně, bohužel poslal levačkou míč mimo tři tyče. Metra pak již neměla větší šanci a bohužel pouze nekonstruktivně odkopávala míče od svého pokutového území. A to že nedokázala udržet míč déle na svých kopačkách se jí vymstilo. Litomyšl snížila kolem 70. minuty po rohovém kopu, kdy se k odraženému míči dostal jako první její hráč a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Když rozhodčí oznámil, že do konce utkání i s nastavením zbývá 6.minut, srovnali domácí po přímém kopu a hned za 4 minutky po nedůrazu a zmatku obrany Metry otočili skóre po střele zpoza vápna.

Nutno říci, že domácí posilněni hráči z vyšší soutěže byli po většinu utkání lepším týmem, avšak když už Metra dokázala vést až do 88. minuty 2:1 je trestuhodné, že tento výsledek neudržela.

Hráčem utkání je 100% brankář Beneš, který pochytal několik velikých příležitostí domácích.

Sestava: Beneš, Kelo P., (K), Prucek, Andrlík, Škrabal, Kryštof, Grepl, Konečný P., Vacek, Bednář, Kelo T. ( Holub, Konečný E. )

Branky: Bednář, Kryštof

Rozhodčí: Schuch, Hejl, Šourek

ŽK: Prucek, Konečný P.