Single Blog Title

This is a single blog caption

metra – dolnák 2014

Dolní Újezd B – Metra Linhartice A 2:2 (0:1)

Po úspěšném semifinálovém utkání v poháru, zajela Metra hned po 3 dnech na horkou půdu do Dolního Újezdu.

Po celý zápas měli více ze hry domácí. V prvním poločase svoji herní převahu nevyužili a tak na druhé straně skóre otevřel z ojedinělé šance Vacek, když se po závaru před branku zorientoval nejlépe a propálil vše co mu stálo v cestě.
Ve druhé půli domácí notně přidali na obrátkách. Hned v 47. minutě přišlo vyrovnání, když centr z pravého křídla pohodlně dopravil do odkryté branky domácí útočník. O 15 minut později byl Újezd ještě veselejší, když se po odraženém balonu dokázal prosadit. Dále Újezdští své slibné šance neproměnili za což je potrestal 5 minut před koncem vyrovnávací brankou Kryštof, jež skóroval z rohového kopu, který mu na hlavu posadil přesným kopem Kelo T.
Zápas dvou sousedů v tabulce, tak výrazně nepomohl ani jednomu z týmů. Metra zůstává nadále 8. se ztrátou 2 bodů na 7. Jevíčko.

branky: Vacek, Kryštof
sestava: Coufal Jak.-Radimecký?Kyrcz), Kelo P.(K), Kryštof, Prucek-Andrlík D., Holub, Grepl, Konečný P.-Kelo T., Vacek

žk: 0

Rozhodčí: Schuch, Nepraš

J.C.

Jedlová – Metra Linhartice B 0:2 (0:1)

S velmi zajímavě poskládanou sestavou, přijela Metra do Jedlové, neboť přijela pouze v 11 lidech. Se třemi dorostenci (Tom Kalášek, Matyáš Rek a brankář Lukáš Houser), s hrajícím brankářem v útoku (Petr Beneš) s jedním „áčkařem“ (Michal Heger) a zbývající hráči, jejichž průměrný věk činil 35,5 let (od nejmladších – Ladislav Konečný, Tomáš Pazdírek, Milan Křivánek, Richard Škrabal, Bob Lébiš a Milan Janeček) Utkání řídil svým svérázným stylem Křišťál a na lajně mu asistoval Pepa Schuch, který hned na úvod naprášil Pazďu, že mu nepodal ruku.

Metra hrála celý poločas celkem disciplinovaně, a přestože Janys párkrát nevěděl kolik má protihráčů kolem sebe, tak kromě pár střel z dálky a jedné ošemetné situace, kterou velmi dobře a obětavě vyřešil Lukáš. Na druhé straně se velmi snažil náš útok, pravděpodobně nejtěžší útok v okrese Beny střílel, když se dalo, Milda byl sražený protihráčem, přesto se faul nepískal. Přesto si Beny pěkně nahrál s Hegerem a ten se vydal vstříc brankáři, kterého v poklidu přeloboval – 0:1. Tato kombinační osa se mohla o chvilinku vyplatit znovu, ale to by si Heger musel míč lépe zpracovat. Do 2. poločasu se šlo v lepší výchozí pozici. Hned na začátku dvakrát Heger ztratil míč v prostředku hřiště, z čehož pramenily dvě šance domácích. Naštěstí je neproměnily. Po úvodním tlaku hráčů domácího týmu se začala hrát přelévat z jedné strany na druhou. Z jedné akce přišel centr do vápna domácích, kde se pokusil zakončit hlavou Milan Křivánek, míč se však odrazil k Matyášovi, který se snažil rychle vystřelit, dokud nebyl domácí brankář ve správném postavení, přesto golman vyrazil míč do prostoru, kam si snadno doběhl Milan Křivánek a dorazil míč do opuštěné brány – 0:2! Do konce utkání si domácí připsali hodně ošklivý skluz do Milana Janečka, který za to málem byl vyloučen a hráč, který jej málem zranil. Nebyl ani napomenut Poslední šanci měli domácí z několika přímých kopů, které však míjeli bránu. V závěru se ještě vyznamenal Lukáš Houser, který perfektně vyrazil střelu domácího nejlepšího hráče na roh. Krásné hodnocení se dostalo při odchodu do kabin, kdy domácí fanoušek utěšoval jednoho z hráčů, aby si z prohry nic nedělal, neboť hráli proti starým zkušeným mazákům.