šutrhorka metra friedly

Sokol Kamenná Horka – Metra Linhartice 2 : 2

V sobotu 22.3. sehrála Linhatrická Metra jediné přátelské utkání před začátkem jarní části sezóny.

Soupeřem byl velice kvalitní celek z Kamenné Horky hrající špici I.B třídy. První poločas se nesl v klidném tempu. Domácí Horka Linhartické přehrávala, ale k ničemu vážnějšímu se nedostala také díky dobře hrajícím obráncům. Vážnější šanci vstřelit gól měl Pavel Grepl, který ve 25. minutě přebral míč domácím obráncům a jen těsně přestřelil bránu. Další pěkný únik měl útočník Tomáš Kelo, po vybojování míče vystřelil levačkou ale ani jeho rána nešla mezi tyče. Osudným se pro hosty stala až chyba v závěru prvního poločasu, kdy pravý obránce Peťa Suchý vyslal dlouhý pas na střed zálohy, kde se po špatné souhře hostujících zmocnil míče domácí hráč, který vyslal pasem útočníka a ten překonal přízemní střelou Koubise. V přestávce provedl kouč Metry Janeček změny v sestavě.

Ve druhé půli zápasu začala hrozit Metra protiútoky po křídlech, po kterých unikali dobře hrající bratranci Koneční. Neměli však gólový výsledek, ale vzešlo z nich hodně rohů a přímých kopů. V 50. minutě se dokázal gólově prosadit střídající Vacek. Po přihrávce Patrika Konečného vystřelil z pravé strany velkého vápna střelou na přední tyč. V 65 minutě zahrávali domácí rohový kop, který doplachtil na hlavičku stejnému hráči, který vstřelil první gól a Linhartičtí tak museli znovu dotahovat. Stav 2:1. Metra se ale nevzdala. Vzápětí se po vybojovaném přímém kopu postavil k balonu Michal Radimecký. Jeho centr se krásně zatočil do pokutového území, pas letěl na Radima Kyrcze, který nečekal obráncovo podskočení a těsně balon minul. Metra měla poté několik nevyužitých rohových kopů, u kterých zasahoval zkušený domácí gólman. 70. minuta přinesla střídání hostujícího celku. Na hřiště přišel Pavel Bednář,který vystřídal Petra Suchého. V 75 minutě se na hřiště vrátil Jarda Prucek, jeho střídání byl velice dobrý tah. 5 minut nato se domácí dožadovali odpískání faulu po ponechané výhodě před pokutovým územím a na chvíli přestali bezdůvodně hrát. Toho využil zmiňovaný Jarda a vyslal Martina Vacka, Metra šla do přečíslení, Martin to vzal na sebe, zahrál si na housle domácího brankáře a upravil skóre na 2:2. V závěru se postaral o drama obránce Dušan Andrlík, když ho trefil do ruky odražený míč v pokutovém území. Verdikt rozhodčího zněl jasně, penalta. K „desítce“ se postavil domácí stoper. Jeho technickou střelu do pravé části brány vychytal skvěle reagující Petr Beneš. Posledních pár minut se dohrávalo ve středu hřiště. Hráči Linhartic se po rozverném prvním poločase dokázali probudit a vytvořit si pár slušných akcí. Zápas skončil zaslouženě 2:2.

Metra Linhartice předvedla svůj charakter, který se bude snažit přenést do prvního mistrovského utkání proti Dlouhé Loučce, to se uskuteční 30.3. na hřišti v Linharticích.

Sestava: Coufal J. (45‘ Beneš P.) – Prucek J. (45‘ Andrlík D.), Radimecký M., Kelo P., Suchý P. (Bednář P. 70‘) – Konečný P., Grepl P., Holub J., Konečný L. (45‘ Konečný E.) – Kyrcz R., Kelo T. (45‘ Vacek M.)

Góly: Vacek M. 2x