Metra-radiměř 2011

Metra Linhartice A – Sokol Radiměř 1 : 1

Páté kolo přeboru III. Třídy svitavského okresu slibovalo atraktivní souboj mezi celkem, který loni sestoupil z okresního přeboru a mužstvem Radiměře, která minulou sezónu těsně nepostoupila do okresu. Tomu odpovídalo i tempo celého zápasu, kdy bylo vidět, že hosté na Metru rozhodně nepřijeli bránit, ale ukázat, že útočný fotbal jim v žádném případě není cizí.

Sestava: Tichý, Kelo P., Andrlík M., Prucek, Suchý P., Kryštof, Andrlík M., Konečný P., Kelo T., Dvořák R., Vacek (Radimecký, Winkler)

Hned od úvodních minut byli hosté z Radiměře velmi nebezpeční. Vzorec jejich útočného snažení byl pořád stejný, ale hráči metry se s dobře nacvičenými situacemi Radiměře vyrovnávali jen s vypětím všech sil. Dvakrát totiž zahrozili hostující útočníci poté, co Metra ztratila v útočné fázi míč a hostující obrana okamžitě zavelela k protiútoku po pravé straně hřiště, hostující útočník okamžitě zpracoval balón a křižným pasem ho poslal za obranu na svého kolegu na levé straně. Naše obrana však počáteční nátlak zvládla a postupně se hra začala vyrovnávat. Brankových příležitostí bylo v prvním poločase sporadicky málo a tak šla obě mužstva do šaten za bezbrankového stavu.

V druhém poločase se konečně začali více prosazovat i hráči Metry, ale jejich snažení utnulo v 60 minutě družstvo hostí, které se po tečované střele ujalo vedení 0:1. Metra se s výsledkem nechtěla smířit, ale šla do plných. Začaly se nám konečně ve větší míře dařit kombinace, ale zakončení stále pokulhávalo, což sebou neslo nebezpečné brejky hostů, se kterými se však naše obrana vyrovnala. Snažení vyústilo v 75 minutě, kdy Patrik Konečný zpoza velkého vápna bravurně vystřelil přízemní střelu k tyči. 1:1. Posledních patnáct minut se neslo ve znamení náporu Metry, které vyústilo v gól Radka Dvořáka v 90. Minutě, který však nebyl pro ruku uznán.

Utkání nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů 1:1

Metra Linhartice B- Sokol Boršov 4 : 1

Po první půli byl stav 0:1. Do druhé půle nastoupili hráči  Metry jako vyměnění a 4 brankami otočili skóre.

Branky: Škrabal, Matonoha, Konečný P. 2x