Slovan C- metra 2011

Slovan Moravská Třebová C – Metra Linhartice A 1 : 1

Mistrovské utkání III. Třídy hrané v netradičním sobotním dopoledním čase slibovalo souboj dvou celků usilujících o přední příčky tabulky.

Sestava: Coufal, Bednář, Andrlík D., Andrlík M., Prucek, Kryštof, Vacek, Lébiš, Suchý, Konečný, Dvořák (F. Mlčoch)

Gól: Dvořák Radek

Karty: 0

Předpoklad byl naplněn hned od úvodního hvizdu, kdy na sebe obě mužstva doslova vlétly. Na hráčích Metry byla vidět obrovská chuť po vítězství, která gradovala po necelé čtvrthodině hry, kdy se po krásné kombinaci uvolnil na křídle Patrik Konečný, který necentroval krásný míč na hranici malého vápna kde ho Radek Dvořák uklidil do brány. I přes brzké vedení neztráceli hráči Metry chuť do hry a dále se snažili o kombinační fotbal. Ten byl bohužel postupem času kažen stále více nepřesnostmi a hráči Slovanu začali od poloviny první půle přebírat otěže zápasu. Vše vygradovalo deset minut před koncem prvního poločasu, kdy stoperská dvojice nezvládla pokrýt dobře naběhnuvšího útočníka domácích, který krásně sklepl míč na z druhé vlny nabíhajícího středního záložníka, který krásnou ranou k tyči uklidil míč do brány Metry. Těsně před koncem prvního poločasu se dostal do úniku středem P. Konečný, ovšem sám se bohužel vytlačil ze střeleckého úhlu a slabá střela Kryštofa v bráně neohrozila.

Do druhého poločasu nastoupila Metra v pozměněné sestavě, kdy F. Mlčoch nahradil B. Lébiše a Vacek se posunul ze středu zálohy na pravý kraj. Obraz hry se příliš nezměnil a z počátku měli hráči Slovanu převahu, která však nevyústila v gól. Od šedesáté minuty Metra zpřesnila svojí kombinační hru a začala získávat stále větší převahu a šance. Několikrát se podařilo M. Vackovi uniknout po křídle, avšak veškeré finální přihrávky byly bohužel hodně nepřesné. Ani střídající F. Mlčoch nebyl schopen proměnit samostatný únik na gólmana ve vedení Metry a tak si obě mužstva rozdělili body za remízu 1:1.

Mužstvo Metry B vyhrálo 2:1 po gólech Lébiše a Křivánka v Morašicích s místním B týmem a vede tabulku.