Metra Linhartice – Jiskra Litomyšl „B“ 0 : 1

Souboj dvou týmů, které hráli ještě v minulé sezóně třetí třídu, byl v neděli k vidění před početným davem diváků (100 platících) a za pěkného počasí v neděli odpoledne na stadionu Metry.

Metra Linhartice: Coufal – P. Kelo, Prucek, Kolísek, Winkler, Konečný, Heger, Kryštof, Andrlík, T. Kelo, Vacek (Pazdírek, Lébiš).

Jiskra Litomyšl B: Král – Friedl, Kolek, Karal, Hladík, Lesák, Rumler, Vomočil, Vejman, M. Malý, Janoušek (Kavan, Beneš, Košňar).

branka: Lesák

Rozhodčí: Knap Dušan, Šenkýř Jiří a Žouželka Lukáš

Staré pořekadlo praví :„Bez střílení branek nelze vyhrát!“ A v tomto duchu se neslo i nedělní odpoledne pro domácí mužstvo. Po počátečním seznamování se obou týmů to byli právě domácí, kteří zahrozili jako první. Na centr si dobře naběhl uzdravený Tomáš Kelo, bohužel nezakončil dobře. Ve dvacáté minutě se zčistajasna objevil na velkém vápně Lesák, který nebyl nikým obsazen a lekci z produktivity udělil Metře hned na začátku. Posadil na zadek jak Coufala, tak dobíhajícího Winklera a pohodlně obloučkem namířil míč do sítě 0:1! První vážná a v poločase jediná šance hostí tak skončila brankou. Domácí po brance ztratili ostych a vrhli se na soupeře. Do šancí se dostávali postupně všichni forvardi, jejichž příjmení začíná na „K“ – Kolísek, Kryštof a Kelo Tomáš. Ale ani jeden z nich nedokázal svou šanci zužitkovat. Dobrou příležitost měl Heger, ale přímý kop šel hodně nad. Po přestávce se obraz hry v podstatě nezměnil. Sice hned na začátku chybovala domácí obrana, když se skoro od poloviny hřiště řítil na Coufala Rumler, ale Jakub jej tentokrát fantasticky vychytal a podržel tak domácí naděje. Bohužel brzy musel kvůli zranění vystřídat Kelo Tomáš, nejlepší hráč na hřišti a tím se značně tlak na obranu hostí otupil. Nutno říct, že se Konečný hodně snažil jej nahradit a dokonce se i do jedné brankové příležitosti dostal, ale počet šancí oproti prvnímu poločasu se snížil. I možná kvůli tomu zůstal stav již nezměněn.

Marné je se ohlížet zpět. Nyní nás čeká další zápas a je potřeba začít dávat branky, protože o tom je fotbal především. Čtyři branky a z toho jedna z pokutového kopu je žalostně málo ze 6 zápasů. Příští kolo hrajeme v Janově a to netradičně hned po obědě ve 13:30hod.!!