metra-jevíčko

Sokol Jevíčko – Metra Linhartice 2 : 1

K dalšímu venkovnímu zápasu zajížděla Metra do Jevíčka.

Aktivní vstup Jevíčka korunoval po závaru v šestnáctce a chybě Rašnera v 10. minutě dorážkou Z. Klein . Pak převzala iniciativu Metra, několika výpady ohrožovala branku hostí, ale naši hráči se nedokázali prosadit, ať už Heger a po něm Kryštof v samostatných únicích nebo Konečný, který několikrát zamotal hlavu Jevíčským hráčům, ale ke gólům to nevedlo. Nejblíže ke gólu v první půli měl J. Langr, kdy mu dvakrát chyběly k dorážce do prázdné brány jen centimetry. Ve druhé půlce začala Metra aktivně a domácí do žádných šancí nepouštěla a sama opět několikrát ohrozila bránu Vašíčka. Opět ale malý důraz a snad i smůla měli za následek, že žádná akce neskončila vsítěnou brankou. Jevíčko zvýšilo skóre ojedinělou akcí, kdy Továrek napálil míč ze značné vzdálenosti… ten tečoval vyběhnuvší Kelo P. zády a tečovaný míč spadl za záda nebohého Tichého, který si za celé utkání moc nezachytal a nezaviněně tahal míč 2x z brány. Ve druhém poločase byl také vyloučen domácí Klein za nevhodné chování a urážky rozhodčích. Ke konci utkání se hráči Metry ještě snažili s utkáním něco udělat, ale nepřesnosti a zbytečné individuální chyby srážely jejich snahu. V 88. minutě však našel Michal Heger pěknou nahrávkou za obranu Kolíska. Kolda si domácího brankáře hezky obhodil a ten ho podrazil. Nařízenou penaltu s klidem proměnil Kelo P. V nastavení mohl vyrovnat z přímého kopu nařízeného po faulu na Kryštofa M. Heger, ale jeho pěknou technickou avšak slabší ránu gólman Vašíček pokryl. Poté rozhodčí Dvořák utkání ukončil. Pro Metru to znamená, že po 5 utkáních je na posledním místě okresního přeboru s 2 body. V dalším zápase budeme bojovat o první vítězství doma s Litomyšlí B.

Fakta – branky: Z. Klein, Továrek – Kelo (PK). Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy). ŽK: 3:2. ČK: 1:0. Diváci: 130. Poločas: 1:0.

SK Jevíčko: Vašíček – Jedlinský, Z. Klein, Vykydal, Kritzbach, Továrek, Khýr, Nguyen, Seknička, T. Klein, Němeček (Čekal, Podlezl).
Metra Linhartice: Tichý – Kelo, Rašner, Kolísek, Winkler, Langr, M. Heger, Kryštof, Andrlík, Konečný, Vacek (Radimecký, Lébiš).