Metra Linhartice – Sokol Kunčina 1 : 1

Na první sousedské derby v okresním přeboru zasvítilo slunce, a proto se přišlo podívat parádních 150 fanoušků obou týmů, přestože se nedaleko hrálo další sousedské derby mezi Moravskou Třebovou“B“ a Dlouhou Loučkou.

Metra Linhartice: Coufal – Kelo, Prucek, Kolísek, Winkler, Langr, Heger, Kryštof, Andrlík, Pazdírek, Konečný (Radimecký, Lébiš, Bednář).

Sokol Kunčina: Crha – Pešava, Šmehlík, Drahoš, Kubík, O. Brychta, Štrajt, Pospíšil, Hutira, Tlustoš, Spálenský (Stupka, T. Brychta).

Sousedské derby se neslo ve znamení nervozity, a to zejména na kopačkách domácích. Mírná převaha hostů od začátku vyzněla naprázdno. Iniciativu převzali domácí, ale ta byla víceméně platonická. Po střele Kryštofa těsně mimo se sice ujali ve 26. minutě vedení, když po ose Heger, Andrlík, Kolísek se posledně jmenovaný s přehledem prosadil. Míč uklidil přesně k tyči Crhovi branky 1:0! To jim ale nevydrželo ani do poločasu. Při zahráváni rohu hostů domácí zaspali, nakrátko rozehraný roh nacentroval Brychta do vápna, kde se po souboji Langra a Šmehlíka míč šťastně od druhého jmenovaného odrazil přímo k tyči 1:1! I po přestávce se jim nevedla kombinace, hosté důrazem ve středu pole eliminovali veškerou snahu Metry a skóre se už nezměnilo. Domácí si za celý druhý poločas nevytvořili ani jednu brankovou příležitost, proto mohli být za bod více než rádi. Obzvlášť, když se na domácí straně musel několikrát v dobrém světle předvést Coufal a uchránit alespoň jeden bod do tabulky.

Další zápas odehraje Metra na hřišti Jevíčka, které vyhrálo v Bystrém.

Fakta – branky: Kolísek – Šmehlík. Rozhodčí: Sobotka (Vysoké Mýto). ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 1:1.