metra_Janov

Metra Linhartice – Sokol Janov „B“ 8 – 0

Utkání hrané v pátek od 17:30hod. na našem hřišti po té, co jsme soupeři vyhověli o přesunutí zápasu kvůli nezpůsobilému hřišti v Janově. Přestože se před zápasem mraky točili nad Linhartický hřištěm, na samotný zápas bylo objednáno počasí naprosto fotbalové.

Sestava Metry : Coufal Jakub, Prucek Jaroslav, Kelo Petr, Kryštof Ondřej, Radimecký Michal, Langr Jiří (k), Kolísek Lubomír, Andrlík Dušan, Winkler Tomáš, Kelo Tomáš, Vacek Martin (Pazdírek Tomáš, Lébiš Bohumil, Bednář Pavel, Tichý Petr)

Sestava Janova : Popelka Michal, Jirásek František, Zvěřina Petr(k), Kabrhel Vladimír, Boštík Václav, Šváb Lukáš, Bureš Patrik, Hájek Zdeněk, Prudil Daniel, Kubíček Jiří, Černý Michal (Pešina Jakub, Pešina František, Winter Matěj, Zvěřina David)

Rozhodčí : Jaromír Kvapil, Lukáš Raplík a Richard Škrabal

Branky : Kelo Tomáš 2x, Vacek Martin 1x, Winkler Tomáš 1x, Kolísek Lubomír 2x, Lébiš Bohumil 1x, Kryštof Ondřej 1x

žlutá karta : Kelo Tomáš

Janov přijel na naše hřiště s týmem, které neměl skoro doplněný o hráče z jejich prvního týmu, což je k jejich velké cti a vzbuzuje moje sympatie. Pro znalce naší sestavy muselo být překvapení, když se na levé záloze objevil Winkler, na středu Andrlík a na předstoperovi Kryštof. Nový post výborně sedl Winkymu, ale ještě lépe Ondrovi, kterému to především z dálky střílelo jako na střelnici. V sedmé minutě se prezentoval parádní tvrdou střelou z 28m z PVK. Tato střela však branku neznamenala. O dvě minuty později vyrobila obrana Janova chybu, kdy malou domů musel brankář hlavičkovat do zdánlivého bezpečí. Jeho hlavička našla Andrlíka, který našel volného Tomáše Kela. Míč si zpracoval zády k bráně, obtočil se kolem přibíhajícího obránce a do protisměru pohybu brankáře poslal míč do sítě 0:1! V další vstřelené brance měl prsty Kryštof. Další jeho pumelici z 32 metrů k levé tyči výborně vyrazil Popelka, ale proti dorážce Winklera byl bez šance 0:2! Ve 20. minutě se předvedla levá strana Metry. Radimecký převzal míč u našeho vápna, potáhl jej přes půl hřiště, obešel protihráče, nahrál Winklerovi, který po zemi odcentroval do vápna, kde míč špičkou usměrnil do sítě Vacek 0:3! Druhou polovinu první půle gól nepadl, hra se vyrovnala a dá se říct, že po úvodním tlaku si naši hráči po zásluze mohli trochu oddechnout. Druhá půle začala ve stejném duchu jako ta první. Po osmi minutách Kolísek nahrál míč Tomášovi Kelovi, který vystřelil, ovšem jeho střelu Popelka vyrazil ke Kolískovi, který mu míč obratem vrátil do sítě 0:4! Po hodině hry vysunul Winkler Vacka, který šel s Tomášem Kelem na brankáře sám. Martin zvolil variantu špatné nahrávky, Tomáš si pro míč doběhl k autové čáře, obešel obránce a tvrdě vystřelil k první tyči, kde neměl Popelka nárok míč chytit 0:5! Rychlé vhazování Bednáře, který vystřídal Tomáše Kela, měl za následek další gól. Míč si od něj převzal Kolísek, vysunul opět Vacka, který neuspěl „face to face“ Popelkovi, přesto zůstal u míče, nahrál Lébišovi a ten do odkryté brány míč levou nohou nakonec dostal 0:6! Čtvrt hodiny před koncem vybojoval Langr míč, přihrál jej Bednářovi, který našel na vápně Kolíska. Kolda po svém – nasadil obránci housle a ranou pod břevno zavěsil 0:7! Abych nevyzdvihoval jen útočnou sílu, musím pochválit obranu dobře dirigovanou Coufalem, který v důležitém momentě si zachoval šanci na čisté konto, když vyrazil robinzonádou pěknou střelu Bureše na roh. Poslední slovo a poslední změnu si vzal na své kopačky Ondřej Kryštof. Vyměnil si míč s Kolískem, prošel mezi dvěmi obránci a dloubákem nad padajícím brankářem rozvlnil naposledy síť 0:8! Byl to krásný moment a krásný gól.

Přestože výsledek tomu nenapovídá i kluci z Janova měli docela dost šancí a fakt, že chtěli hrát po zemi a nehráli nijakou divokou okopávanou a nakopávanou je více než sympatický. O tom, že Coufal v bráně jen nečekal, jestli se k němu míč dostane svědčí i množství střel na bránu. Janovští vystřelili na bránu 7x a mimo bránu 4x. Naši kluci atakovali bránu více než třicetkrát, z čehož 7 pokusů mířilo mimo bránu. O tom, že se hrál slušný fotbal, svědčí pouze jedna žlutá karta. Počet faulů vyzněl nerozhodně. Metra 15 faulů a Janov také 15 faulů. Nejvíce faulovaným hráčem byl Tomáš Kelo, který byl faulován 3x, 2x Ondřej Kryštof a Dušan Andrlík. Naproti tomu tito hráči také nejvíce faulovali – Ondra -4x, Dušan  a Tomáš 3x.