Hradec-metra

Hradec nad Svitavou-Metra Linhartice 1:4

Další čtvrteční vložené kolo znamenalo pro některé hráče a týmy, že měli za poslední měsíc větší fotbalový zápřah, než leckterý prvoligový mančaft, či hráč….

Sestava Hradce : Mašlán Libor, Hlouš Jiří(k), Zedník Lukáš, Kocián Roman, Prokop Tomáš, Smolej Jiří, Bartošek Filip, Švejdy Jaroslav, Přikryl Libor, Jachan David, Lopaur Jan ( Mička Lukáš, Zedník Martin)

Sestava Metry : Tichý Petr, Prucek Jaroslav, Kelo Tomáš, Pazdírek Tomáš, Radimecký Michal, Langr Jiří, Kryštof Ondřej, Kolísek Lubomír, Andrlík Dušan (k), Kelo Tomáš, Rašner Martin ( Křivánek Milan, Vacek Martin, Balabán Lukáš, Konečný Patrik, Lébiš Bohumil)

Rozhodčí : Dvořák Petr, Brandejs Vlastimil

Branky: Rašner 2x, Vacek, Kryštof

Pomalý vstup do zápasu a nejspíše neúplná sestava ovlivnila celý průběh zápasu. Jako první zahrozili domácí po chybě Andrlíka a Radimeckého, ale výborný zákrok Petra Kela, znemožnil domácím v další akci. Petr Kelo tak odstartoval další svůj výborný zápas. Pak se ve středu začal prosazovat Kryštof, z čehož těžil především Rašner. Třikrát se Rašner dostal do zakončení, ale až svůj čtvrtý pokus, v desáté minutě, proměnil v branku. To když využil moc pěknou přihrávku od svého kolegy z útoku Tomáš Kela 0:1! Pak se zastřeloval Kolísek a Tomáš Kelo. Domácí hrozili jen po chybách naší obrany. Chybu Prucka si sám jmenovaný s pomocí Kela a Tichého napravil, že ukopali míč před Lukášem Zedníkem aspoň na roh, který Tichý vyboxoval pryč do bezpečí od brány. Na opačné straně se po rohu doslat k zakončení Radimecký, ovšem hlavičkoval mimo. Po faulu Andrlíka kopali domácí PVK z 20 metrů, ale 2metry mimo branku. Pěkná akce Metry v 23.minutě. Andrlíkův dlouhý nákop Rašner na Prokopovi vybojoval, hned nacentroval do vápna, kam za míčem skočil rybičku Kryštof, ale k míči mu chyběly centimetry. Znovu Andrlík v akci, ale pálil nad branku nepřesně. Proto se opět proměnil v nahrávače. Nahrál Rašnerovi, který skákající míč překopl přes vyběhnutého Mašlána 0:2! Ve 30. minutě odešel Prokop a nahradil jej Mička. Deset minut před přestávkou si připsal další výborný zákrok Petr Kelo, když znemožnil kličkujícímu hráči domácích jít samotnému na Tichého. Následně přišla i komická vložka, kterých bylo v zápase povícero. Radimecký napálil míč do autu přímo do Bednáře, který z toho měl oči navrch hlavy ještě pět minut a děsně prosil, ať to sem nepíšu!! Tomáš Kelo pobavil parádní patičkou diváky, když si prodloužil míč podél lajny. Po následném autovém vhazování se dostal k míči znovu a střelou od rohového praporku vystrašil Mašlána, kterému se míč otřel o břevno. Před poločasem se zaskvěl Langr, který z „voleje“ napálil míč tvrdě a přesně. Přesně do nachystaných rukou gólmana, který míč vyboxoval na Tomáše Kela, kterému obránce ztečoval míč na roh. Poslední slovo měl Lukáš Zedník, ale s jeho hlavičkou si v klidu Tichý poradil. Hosté nastoupili do druhého poločasu uvolněně. Především na Kryštofovi byla znát pohoda. Nejprve vystřelil jen metr od brány, potom obešel 3 protihráče a nahrál Kolískovi, kterému míč sebral obránce. Hra se mírně vyrovnala. Jachan z 35 metrů střílel k tyči, ale Tichého nezaskočil. Největší nebezpečí pro naše mužstvo znamenali rohové kopy Hradce. Jeden takový proletěl naštěstí bez povšimnutí malým vápnem v 58. minutě. Dvojí střídání po hodině hry. Jedno na straně domácích, Zedník Martin nahradil Přikryla a na naší straně vystřídal Langra Konečný. Z pohody se nechal Kryštof vyhodit jen jednou, když po nevybíravém zákroku protihráče mu nadal a byl rád, že dostal jenom žlutou kartu. Další střídání v 65.minutě znamenal konec zápasu pro Tomáše Kela a do hry nastoupil Vacek. Domácím nešla upřít snaha, ale ta ke gólu nevedla. Jeden závar uhasil Pazdírek a druhý, po chybě Radimeckého, ukončil Jachan střelou nad bránu. V 70 minutě nahrál Kryštof Vackovi, který neváhal a z 20 metrů tvrdě nabombil míč ke vzdálenější tyči 0:3! Když odcházel ze hřiště Radimecký nechalo to fanoušky poměrně v klidu, ale když na hřiště vyběhl Balabán, spustil se aplaus na otevřené scéně. Souhru středních záložníků zakončil zaslouženým gólem Kryštof. Po nahrávce od Kolíska se obtočil okolo Hlouše a šajtlí obstřelil Mašlána na stejné místo jako Vackova střela. 0:4! Na konci zápasu byl vidět především domácí Kocián. Nejdříve trvdě vystřelil z PVK z 25metrů doprostřed branky Tichého, který snad míč nadskočil nebo co s ním dělal, prostě skončil v síti 1:4! Po té pár minut před koncem Kocián zbytečně fauloval Andrlíka a vyrovnal skóre na žluté karty. Výborný zápas odpískal Petr Dvořák, nutno říct, že už dlouho jsem neviděl tak dobrý výkon rozhodčího, který přidal i perličku přímo ve hře, když se domácí dožadovali hraní Kolíska na zemi a křičeli, že leží, bez váhání odpověděl : “Co leží, nech bejt.“
Vzhledem k tomu, že Trstěnice dostali od Litomyšle“B“ jedenáctibrankový příděl, stačí našemu týmu jediná výhra zaručující druhé a tedy postupové místo. Máme na to pět zápasů.