Single Blog Title

This is a single blog caption

koclířov metra

Koclířov – Metra Linhartice 1 : 3

Už dva dny po čtvrtečním vloženém kole se střetli dva týmy z opačných pólu tabulky. Rozdíl bychom ovšem hledali marně…

Sestava Koclířova : Češka, Fuchs T., Rumler L., Bajer, Dlabač, Pořízek, Bubela, Fuchs P., Kovář, Bureš J., Soukup (Slabý, Drdla, Rumler T.)

Sestava Metry : Coufal Jakub, Prucek Jaroslav, Kelo Petr, Pazdírek Tomáš, Radimecký Michal, Rašner Martin, Heger Michal, Andrlík Dušan, Balabán Lukáš, Kelo Tomáš, Kolísek Lubomír (Lébiš Bohumil, Vacek Martin, Křivánek Milan, Winkler Tomáš, Kryštof Ondřej)

Rozhodčí : Kruliš, Pokorný, laik

Branky : Soukup – Kolísek, Rašner, Vacek

Žluté karty : Bureš J. – 0

K překvapení všech se hřiště nacházelo ve stavu lepším, než kdykoliv jindy. Což mělo nahrávat technickým hráčům Metry. Ovšem nestalo se tak a bojovnost domácích dávala pořádně zabrat .

Ze začátku to bylo takové oťukávání, kdy se asi oba celky rozhýbávali. Přesto bojovnost domácích v kombinaci s chybami v obraně Metry dávala zezačátku navrch domácímu týmu. V šesté minutě ještě neudeřilo, když nebezpečný centr zakončili domácí slabě mimo bránu Coufala. Obdobně si vedl na druhé straně Balabán. Další chybu již domácí Soukup využil. Pazdírkovi se nepovedlo odkopnout, míče se zmocnil Soukup, obehrál ve vápně Radimeckého, Pazdírka a před dobíhajícím Petrem Kelem napálil míč z úhlu přímo do brány Coufala. 1:0! Minutu na to se domácí pokusili vedení navýšit a tím plně zaskočit favorita zápasu. Táhlá střela ze 30metrů mířila nad bránu Metry. Poté se začínali prosazovat více hostující ofenzivní hráči. Přihrávku po autové čáře od Hegera dostal Tomáš Kelo pěkně do běhu, unikl svému obránci, nacentroval a Rašnerovi chyběli centimetry, aby na míč doskočil. V 19. minutě se po rohovém kopu Metry prosadil Radimecký, ale mířil mimo bránu. Další akce už byla gólová. Přihrávku Pazdírka Heger před dvěma protihráči lehce nazvedl na Tomáše Kela, který míč zatáhl do vápna, nahrál Kolískovi, který nekompromisně zavěsil 1:1! Další centr T.Kela mířil těsně mimo bránu a o chvilku později Andrlík naservíroval míč „na zlatém podnosu“ opět T. Kelovi, který své sólo napálil do Češky. V 31. minutě se vyznamenal Coufal, který stál v pravý čas na pravém místě a Burešovi zabránil ve střelení branky. Metra hrozila hlavně z rychlých útoků od půlky hřiště. Scénář se často opakoval a domácí tak po chvíli už byli na útoky hostů připraveni. Proto po dalším centru T.Kela nenechali Kolíska ani zakončit. Po té přišli chvíle Rašnera. Poprvé po centru T.Kela zakončil z první k bližší tyči, kde míč chytil Češka. Po druhé po centru Hegera své sólo zakončil do brankáře. A do třetice po další pěkné nahrávce Andrlíka a šikovném zastavení se Hegera v ofsajdové pozici, převzal míč a kolem gólmana rozvlnil síť za jeho zády 1:2! Do kabin se tak šlo za stavu příznivějšího pro hráče Metry. Do druhého poločasu nenastoupil T.Kelo, který se zranil po jednom souboji s brankářem domácích a místo něj nastoupil Vacek. Na lavičce zůstal Balabán a do hry zasáhl Kryštof. Kryštof s Andrlíkem střed hry rozhýbali a již méně nechali hrát nejlepšího hráče soupeře Soukupa. Ale hra se celkově nezvedla a tak zápas vypadal dost neslaně a nemastně z obou stran. Dlouhé míče za obranu Koclířova se míjeli účinkem a tak zakončení Kolíska a později Vacka byla spíše sporadickými než aby se šancemi nazvat dali. Od 60.minuty několikrát zahrozil Koclířov. Střela ze třiceti metrů a následná teč Petra Kela znamenala tuhnutí krve spíše na lavičce hostů. Coufal si v pohodě s tečí poradil. Daleko větší šance byl rohový kop domácích, po němž se k míči dostal Bureš J. a z velkého úhlu napálil míč do tyče. Metra se snažila kombinačně, ale povětšinou to dlouho nevydrželo. Kombinaci na jeden dotek po ose Andrlík, Kryštof, Heger, Kryštof skončila nepřesnou přihrávkou na Hegera. Poslední střídání Metry proběhlo v 70. minutě, když Hegera nahradil Lébiš. Nezáživný fotbal pokračoval. V 80. minutě mohl pojistit Kolísek z přímého kopu vedení. Andrlíkově střele z třiceti metrů se co cesty postavila ruka jednoho z obránců. Kolísek však z hranice velkého vápna vystřelil pouze do zdi. Chvíli na to se mohli radovat domácí z vyrovnání, když další z fatálních hrubek vyrobila prakticky celá obranná řada Metry. Naštěstí se ušmudlaně podařilo nebezpečí odvrátit i díky nepřesnému zakončení Bureše. Tři minuty před koncem nakonec všechny uklidnil Vacek. Nacentroval míč do vápna. Rašnerovi míč brankář vyrazil před sebe přímo na kopačky Lébiše, který tvrdě vystřelil, ale Češka opět vyrazil míč před sebe, tentokrát na kopačky Vackovi, který ze strany, ale do prázdné brány neměl těžkou úlohu 1:3!

Nutno pochválit hlavního rozhodčího, který zapískal velice slušně a je dobrým příslibem pro další zápasy. Co se týká úrovně zápasu, odpovídalo tempo třetí třídě a doufejme, že si naši kluci vybrali pouze odpočinkové tempo proti slabšímu soupeři a proti Jedlové to budou zase naši buldoci, jdoucí si tvrdě pro tři body. Víceméně se dá říct, že tři body jsou doma a to se počítá 😉