metra-trnávka

Metra Linhartice – Městečko Trnávka 3 : 1

Derby dvou týmů, které ještě před nedávnem hráli stabilně okresní soutěž mohli diváci shlédnout v neděli odpoledne, již tradičním čase, ve kterém Metra před domácím „fans“ tradičně nastupuje.

Sestava Metry : Coufal Jakub, Prucek Jaroslav, Kelo Petr, Pazdírek Tomáš, Winkler Tomáš, Lébiš Bohumil, Kryštof Ondřej, Kolísek Lubomír, Andrlík Dušan(k), Kelo Tomáš, Vacek Martin ( Rašner Martin, Konečný Patrik, Křivánek Milan, Balabán Lukáš, Tichý Petr)

Sestava M.Trnávky : Skočovský Miroslav, Kleveta Jiří, Konečný Radek, Janík Rostislav, Kubálek Radek, Benda František(k), Šašinka Radim, Hensl Robert, Bohatec Petr, Michalčík Václav, Michalčak Kamil (Melnar Michal, Jedlička Jaroslav, Zezula Daniel, Dvořák Igor)

Rozhodčí : Jakubec Josef, Křišťál Jaroslav, Janeček Milan

Domácí hráči poprvé nastoupili v úplně nových oranžových dresech, naproti trnavští hráči nastoupili v kombinaci černožlutých barev a tak to skoro vypadalo, že si přes zimu týmy dresy navzájem vyměnili.

Metra měla potvrdit roli favorita, což jí nikdy moc nesedí a proti dobře organizované hře hostí, v čele s Robertem Henslem, se jen stěží prosazovala. Hra začala poměrně z ostra, protože již ve čtvrté minutě dostal žk za faul zezadu hostující Janík. V sedmé minutě kopal přímý volný kop Kryštof, za obranu si šikovně zaběhl Andrlík, ale jeho hlavička mířila vysoko nad. V 8.minutě bylo vyrovnáno na žluté karty, když za faul na Kubálka ji viděl od rozhodčího Jakubce Kelo Tomáš. Minutu na to kopali hosté roh a nikým nehlídaný „Bogo“ Hensl hlavičkoval k neradosti fanoušků z Městečka Trnávky do tyče. Ze stejné standartní situace mohla zahrozit i Metra, ale po kopu Kela Tomáše se k míči dostal dříve Skočovský a těsně před Kolískem míč lapil. Hosté začínali být více nebezpeční než bylo zdrávo a dokumentovala to další tyč, když Bohatec nádhernou přihrávkou našel rozběhlého Konečného, ten si poradil s Coufalem, ale trefil pouze konstrukci brány. Na konci úvodní čtvrthodinky se snažil prokličkovat Šašinka, ale na poslední chvíli se mu do cesty postavil výborným zákrokem Kelo Petr. V 18.minutě fauloval Pazdírek dva metry před hranicí vápna, ale Hensl z PVK mířil nad. Ve 20.minutě nahrál Vackovi Kryštof. Vacek unikl svým obráncům a prostřelil i Skočovského, který tečí zbrzdil míč mířící do brány. Za ním se však zjevil nejrychleji Kelo Tomáš a před Klevetou míč dorazil do sítě 1:0!O chvilku později mohl přidat tentýž hráč druhý gól, ale po faulu na Lébiše nepotrestal hosty z přímého volného kopu. Po půl hodině hry prověřil Michalčak z dálky pozornost Coufala, který v pohodě míč chytil. Hra se na chvíli zklidnila a odehrávala se především mezi vápny. Těsně před přestávkou mohl zaváhání Skočovského využít nejprve Vacek a následně Lébiš, ale ani jednomu z nich se nepodařilo dostat míč do sítě. A ještě to nebylo závěrečné slovo, protože v úplném závěru poločasu kopl Kelo Petr přímý kop z 35 metrů. Jeho střela měla razanci a potěšila nejedno oko fanouška Metry a to i přesto, že míříla tesně nad a Skočovksý v poklidu kontroloval směr míče.Do druhé půle již nenastoupil Winkler, místo něhož přišel na hřiště Rašner. V 48. minutě kopal Kolísek roh. Na něj si luxusně naběhl a vyskočil Andrlík a nedal Skočovskému šanci 2:0! Metra dala gól z rohu po hodně dlouhé době a nutno podotknout, že tento stál za to. Metra se dál tlačila dopředu. V 51.minutě závar ve vápně nevyužila a o minutu později zabránil luxusním obranným zákrokem Kubálek Vackovi v osamoceném úniku na Skočovského. Zajímavá příležitost se zrodila hostům po hodině hry, když kopali PVK. Hensl napálil míč do zdi, ten se odrazil k Michalčakovi, který spíše střílel než centroval do vápna, přesto se k míči v malém vápně dostal Šašinka a nebýt vynikajícího zákroku Pazdírka, mohlo být sníženo. Nedáš dostaneš platilo i tentokrát. Skočovský špatně odkopl míč po malé domů, nahrál jej omylem k Vackovi, který už věděl a snadno dopravil míč do prázdné brány, kam ten kulatý nesmysl patří 3:0! Dvojí střídání v 63.minutě : Konečný Patrik za Lébiše a hosté vystřídali Michalčaka za nově příchozího Melnara. Hra se sklidnila, protože prakticky bylo rozhodnuto. Přesto sem tam ještě hosté vystrkovali růžky, ale do vyložené šance se nedostali. V 75.minutě vystřídal Balabán Vacka a o chvilku později Bohatce Jedlička. V 82.minutě nikdo před domácí bránou ve vápně míč důsledně neodkopl, k míči se dostal Melnar a nejlépe se ve vápně zorientoval, když přesnou střelou nedal Coufalovi šanci 3:1! Toto byla už spíše labutí píseň hostí. Chvilku před koncem dostal žk Rašner za faul. Přesto hosté cítili mírné polevení koncentrace domácích a pět minut před koncem chyběli centimetry Konečnému Radkovi, aby dosáhl na míč mířící do vápna. V posledních minutách se tak už jenom utkání dohrávalo.

Hosté předvedli dobrý výkon a kdyby proměnili svoje dvě tyče v góly mohlo se utkání vyvíjet jiným směrem. Naštestí pro domácí se tak nestalo a v poměrně pohledném, slušně vedeném utkání zůstali všechny body doma. Dá se v podstatě říct, že v souboji domácího mládí a dravosti se zkušenostmi hostů zvítězilo mládí a dravost. Na závěr nutno vyzdvihnout dva fanoušky, kteří takřka po celá zápas byli hodně slyšet, kterak fandili domácím, včetně vítězných popěvků (jmenovitě: Jiří Čermák a Petr Stara).