Boršov-metra

Sokol Boršov – Metra Linhartice 2 : 4

Opravdu aprílové počasí se v sobotu značným dílem podílelo na stavu hrací plochy. Naštěstí se hosté vypořádali nejen s terénem a počasím, ale i s houževnatým Boršovem.

Sestava Boršova : Ambroz, Rotröckel, Hanák, Krejčí, Stara, Čonka, Buček, Kralovič Lukáš, Burda, Doseděl, Kralovič M.

Sestava Metry : Tichý Petr, Prucek Jaroslav, Kelo Petr, Pazdírek Tomáš, Rašner Martin, Konečný Patrik, Kryštof Ondřej, Kolísek Lubomír, Andrlík Dušan, Kelo Tomáš, Vacek Martin (Lébiš Bohumil, Balabán Lukáš, Křivánek Milan, Bednář Pavel, Coufal Jakub)

Rozhodčí : Lukáš Báča (Rohozná)

Přestože na začátku byli aktivnější domácí hráči Boršova a během prvních sedmi minut třikrát slušně zaměstnali Tichého, byli to hosté, kdo jako první rozvlnil síť. Tomáš Kelo z přímého kopu překonal Ambroze 1:0! Okamžitou reakcí Boršova bylo nádherné vyrovnání snad minutu po první brance. K odraženému míči se dostal Stara. Střelou bez přípravy vymetl veškeré pavučiny v Bráně Tichého 1:1! Střela z 30 metrů potěšila nejedno oko fotbalového diváka. Po tomto rozruchu se hra zklidnila. Boršov byl běhavější a aktivnější, ale postupem času se hra vyrovnávala. V 16 minutě Pazdírek při obranném zákroku sundal protihráči kopačku. Minutu poté zkusil z dálky pozornost Ambroze Kelo T. Ve 24.minutě se z přímého kopu neprosadil ani starší Kelo Petr. Ve velké šanci se po půl hodiny hry ocitl Vacek, když se k němu odrazila střela Kryštofa, ale zamířil vysoko nad. V 33.minutě kopala Metra roh. K míči se dostává jako první Ambroz, vyboxuje míč do relativního bezpečí od brány, ale míč končí u kopaček Andrlíka, který střelou z 30 metrů přehodil všechny co mu stáli v cestě a rozvlnil síť 1:2! O minutu později vystřelil vedle Kolísek. V 39.minutě se po přímém kopu Boršova ze 40 metrů srazili tři hráči společně s Tichým a hra se na chvilku musela přerušit. Ve 42.minutě se po pěkném pasu Andrlíka dostal za obranu Kryštof,vystřelil na Ambroze, ten míč vyrazil a přestože se Kolísek do míče pořádně netrefil, zmátl obránce domácích tak šikovně, že ten za něj míč do brány sám doručil 1:3! Před přestávkou mohl hlavou zvýšit skóre Kryštof, ale hlavičkoval mimo bránu. Po poločase začal v poklidu a domácí byli aktivnější. Hosté mohli těžit z rychlých protiútoků, jako tomu bylo v 50.minutě, když mohl utéct Vacek, ale zapomněl na velkou kalužinu na okraji vápna a bylo po šanci. Přestože domácí více útočili zajímavé šance si vytvářeli spíše hosté. Kryštof střílel nad, stejně jako chvilku na to Tomáš Kelo a stejně tak střílel po rohu z voleje Andrlík – tentokrát vedle. Boršov si dokázal vytvářet šance nátlakovou hrou. V 63.minutě ještě zmatek ve vápně využít v gól nedokázali, ale 11minut před koncem tuto skrumáž v branku přetavili a snížili na 2:3! V 81. minutě mohl Boršov vyrovnat, když zahrával pokutový kop. Tentokrát však Stara zklamal domácí publikum a Tichý mu penaltu fantasticky chytil! Jak se má kopat penalta mu ukázal minutu před koncem Kolísek. Po faulu Hanáka na T. Kela a následné strkanici, po níž měl jít předčasně Hanák do kabin se ke značce pokutového kopu postavil Kolísek a střelou k tyči nedal Ambrozovi šanci 2:4! Po té raději Báča zápas ukončil.

Metra odjela se třemi body zpět do Linhartic a na jeden den se vrátila zpět do čela tabulky. V neděli ovšem Litomyšl porazila na domácím hřišti Hradec nad Svitavou 3:2 a tak je zpět na štítu tabulky III. třídy.