Metra linhartice – Janov B

Metra Linhartice  – Janov B 5:1

S cílem napravit si reputaci z posledních tří zápasů, kdy Metra vytěžila 4 body a měla pasivní skóre 1:2 a především potěšit své fanoušky aktivní hrou dopředu, nastoupila v neděli odpoledne proti Janovu B.

Sestava Metry: Tichý Petr, Rašner Martin, Kelo Petr, Kolísek Lubomír, Prucek Jaroslav, Langr Jiří, Heger Michal, Konečný Patrik, Andrlík Dušan, Kelo Tomáš, Vacek Martin, (Tichý Jan, Radimecký Michal, Křivánek Milan, Coufal Jakub)

Sestava Janova B: Bielko Milan, Prudil Daniel, Záleský Pavel, Zvěřina Petr, Machek Jan, Winter Matěj, Šváb Lukáš, Maloch Lukáš, Hájek Marek, Zvěřina Lukáš, Kubíček Jiří, (Zvěřina David, Zvěřina Marek, Pešina Miroslav, Bureš Patrik, Jirásek František, Pešina František)

Rozhodčí: Grullich Milan, Šenkýř Jiří, Janeček Milan

Již před začátkem utkání bylo v domácí kabině jasné, že soupeř nebude odevzdaným týmem. Důkazem bylo nastoupení několika hráčů z janovského A. Prvních 5 minut se soupeři navzájem oťukávali. Pak ale postupně začala iniciativu přebírat Metra, kdy aktivním napadáním soupeře až u jeho vápna vznikla příležitost, kterou Vacek proměnil. Hostující obránce se nedohodl na rohu vápna s gólmanem a v tísni špatně odkopl přímo k Vackovi, který z 30 metrů přehodil vše co mu stálo v cestě a trefil se do prázdné brány. 1:0. V 10. minutě nádherně Kelo T. vysunul Konečného, ten s přehledem našel ve vápně Kolíska, který se neunáhlil se střelou a našel nikým nehlídaného Vacka a ten z malého vápna se štěstím a pomocí gólmana vsítil druhý gól 2:0. Čtvrt hodinu uzavřela střela nikým nehlídaného Kolíska, který po centru z pravé strany zvýšil stav na 3:0. Ve 20. minutě dostali příležitost hosté. Ošetřovaného Prucka měl při standardní situaci hostů zastoupit Konečný, což se nestalo. Centr z jeho strany našel ve vápně nikým nehlídaného Švába, který střelou pod břevno, byť doprostřed brány,nedal Tichému šanci. 3:1. Na to reagoval nádhernou střelou Kelo T. Jeho střelu brankář vyrazil, Konečný mu však vrátil hlavou balón zpět a mohlo to být 4:1 kdyby pomezní nemávl Konečnému ofsajd. Další branku střelil opět Janov, ale skóre se měnilo v jeho neprospěch. Krásnou hlavičku mířící do břevna vrátil zpět před bránu T. Kelo přímo na hlavu dezorientovanému obránci, od nějž se míč odrazil do branky. 4:1. Během dalších 5 minut hosté 2x střídali, při čemž měli už jedno střídání provedeno a tak ve 30 minutě absolvovali všechna svá střídání a to včetně střídání brankáře Bielka za Pešinu Františka. Pěknou střelou se následně prezentoval Heger, bohužel mimo bránu. Další šanci měl Kolísek, ale i ten se ukopl.
Do druhého poločasu vystřídal Tomáše Kela Jan Tichý. Ve 49. minutě Vacek unikl po levé straně a přízemní střelou k tyči zvyšuje na 5:1 a dokončuje hattrick. Radimecký vystřídal Konečného a o chvíli později Křivánek Andrlíka. Průnik Hegera zlikvidoval skvělým zákrokem hostující brankář. Po hodině hry se v obrovské šanci ocitl Langr. Bohužel netrefil bránu. Tempo hry bylo na bodě mrazu a tak se stal fotbal nezáživným. Další z ojedinělých možností byla hlavička Langra po rohu domácích mimo bránu. Stejně tak skončila i střela Kolíska. Dál se v podstatě už dohrávalo z povinnosti a za zmínění stojí pouze komická vsuvka, kdy zranění Prucek a Heger nemohli střídat se svalovým zraněním a tak pobíhali po hřišti jak střelení srnci.
Rozdíl mezi prvním a druhým poločasem byl jak noc a den. Na hráčích z Janova bylo vidět, že někteří z nich mají sobotní zápas v nohách a na domácích hráčích bylo vidět, že utkání spíše dohrávají z povinnosti.