Metra Linhartice – Staré Město

Metra Linhartice – Staré Město 1 : 0
Aneb, kterak zařídit šedý vlas nejen divákům

Další derby v Linharticích znamenal souboj domácí Metry s celkem ze Starého Města, na který se přijelo podívat okolo 100 diváků.

Sestava Metry : Coufal Jakub, Prucek Jaroslav, Kelo Petr, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Rašner Martin, Heger Michal, Andrlík Dušan, Kelo Tomáš, Vacek Martin (Koneřný Patrik, Tichý Jan, Křivánek Milan, Radimecký Michal, Tichý Petr)

Sestava hostů : Gallík Štefan, Cápal Ivo, Slezák Lukáš, Cápal Roman, Kubiš Miroslav, Kubín Jan, Kozák Martin, Cápal Gustav, Holas Petr, Kozák Miloš, Šťastný Adam (Kubiš Jan, Hloušek Petr, Zelinka Dušan)

Rozhodčí : Ožvoldík Jozef, Vodička Martin, Janeček Milan (laik)

Za téměř letního počasí se utkala mužstva, která se dovedou proti sobě vždy zdravě vyhecovat. Dostat se do tempa nebylo tentokrát vůbec jednoduché pro žádný týn, neboť hlavní rozhodčí nasadil od začátku utkání velice přísný metr na obě strany a každý menší kontakt hráčů posoudil jako faul. Po celý zápas měl měřítko stejné, takže se nakonec obě mužstva smířila s bezkontaktním fotbalem. Tak nebylo divu, že první šance přišla až v desáté minutě. Rašner přihrál Vackovi, jeho centr nalezl ve vápně Kela T., který bohužel trefil jen tyč. Na začátku byli aktivnější hosté, ale k ohrožení branky se přímo nedostali, byť to chvílemi před Coufalem lítalo hodně z ostra. Jeden z centrů dokonce skončil na pravém rohu branky. S tečovanou střelou si Coufal poradil. V 18.minutě vypustil jedovatou střelu Heger, ale Gallík pohotově vyrazil do bezpečí. O tři minuty později se do dobré šance dostal Kelo T., ale zastavil jej praporek pomezního, což se mu nelíbilo a za zakoputý míč do sítě soupeře si vysloužil žlutou pochvalu. Další šanci ke skórování měl Vacek,když však nestlačil roh Kolíska hlavou do brány. Že hlavní postavou nedělního odpoledne je sudí se ukázalo po půl hodině hry, kdy nechal vyvést fanouška hostí. První a jediný gól zařídil Prucek, jehož centr nalezl Vacka a ten po průniku do vápna vstřelil okolo brankáře gól 1:0! Odpovědí byla střela Slezáka do šibenice, ale Coufal vyrazil jeho střelu na roh. Velké příležitosti na srovnání měli hosté především ze standartních situací. Po jednom z faulů na hranici velkého vápna zahrávalo Staré Město přímý kop. Ten se však mezi tyče nevlezl. Po krásném uvolnění postupoval Kolísek sám na brankáře, ale jeho střelu do protipohybu mu Gallík nohou zastavil. Ještě jedno ohrožení do poločasu uskutečnilo domácí mužstvo. Krásný centr Tomáše Kela však Heger nedokázal stehnem umístit lépe než do náruče brankáře Gallíka. Těsně před poločasem si za průpovídky vysloužil žk Jan Kubín. Před začátkem 2.poločasu fanoušci zatleskali rozhodčímu, který se za celé utkání poprvé rozběhl…Domácí Metra byla zatlačena do obrany a tak se spoléhala jen na rychlé brejky. Zatím co, hosté neustále centrovali a stříleli a nic z toho nevytěžili, domácí Kelo Tomáš nastřelil po přihrávce Kolíska břevno. Ani z přímých kopů se hosté neprosadili a vesměs nastřelovali dobře postavenou zeď. Pouze jeden přímý kop směroval do brány,ale s tuto střelu Coufal vyrazil do břevna a nasledný závar pak sám uhasil. Postupem času hosté vsadili vše na útok a tak se otevřela vrátka na brejky domácích. Jenže ani Kryštof, ani dvakrát Vacek, ani dvakrát Heger nedokázali na výborně chytajícího Gallíka vyzrát. V závěru ještě vyučil domácí Patrik Konečný hostujícího beka a ten ho zastavil jen za cenu faulu těsně před pokutovým územím. postupoval A proto, že už se schylovalo k večeru, rozhodčí utkání ukončil za nezměněného stavu.
Doufejme, že z nervydrásajícího zápasu nedostali fanoušci domácích infarkt, zvlášťe z těch neproměněných nájezdů na Gallíka. Nezbývá doufat, že si to střelecké šťestí nechali na souboj o první místo do Trstěnic, kam Metra v neděli zajíždí.Tím zve své fanoušky na zajímavý duel dvou předních týmu 3. Třídy a přeje si, aby jich nás přijelo podpořit co nejvíce.
Střídání : domácí Kryštof – Konečný Patrik, Kelo Tomáš – Tichý Jan, Kolísek – Radimecký                               hosté Cápal Ivo – Kubiš Jan, Šťastný – Zelinka, Slezák – Hloušek