Jedlová – Metra Linhartice

Jedlová – Metra Linhartice 0:0

Domácí Jedlová chtěla dozajista potvrdit svou loňskou výhru ze hřiště Metry, avšak jak si poradí domácí tým s „anglickým“ týdnem, který Metra absolvovat nemusela, bylo otázkou.

Sestava Jedlové : Hejl, Jindřich, Puchar Petr, Doleček Josef, Bouška Petr, Hofman Karel, Houdek Ondřej, Lánský Petr, Elis František, Malý Jiří, Lánský Martin (K), Čermák Radek (Hájek Michal, Misar Jakub, Čermák)

Sestava Metry : Tichý Petr, Rašner Martin, Kelo Petr, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Langr Jiří (K), Heger Michal, Kryštof Ondřej, Andrlík Dušan, Kelo Tomáš, Vacek Martin (Konečný Patrik, Prucek Jaroslav, Tichý Jan, Coufal Jakub)

Linhartičtí měli minulý týden střelecký koncert a tak se čekalo, jestli jim náhodou střelecký prach nenavlhnul. Domácí ve čtvrtek porazili Trnávku 1:0. Že s fyzickou připrveností nebudou mít domácí problém ukázali prakticky od začátku. Běhali po celém hřišti a hosté chvílemi měli pocit, že jich je snad o dva více. Přesto si první šanci vytvořili domácí, když Rašner poslal dlouhým autem na steč Vacka. Ten sice nacentroval před bránu, ale byl z toho pouhý roh. Pak už si zamluvili míč pro sebe domácí. Ve 4.minutě si vybojovali roh ze kterého se nic neurodilo. Několikrát hasil nebezpečí Kelo a když už se dostali k Tichému na dostřel, buď bránu míjeli nebo je výborně chytající Tichý zastavil. Tak jako ve 12.minutě, kdy se domácí prokombinovali až na malé vápno. Největší problém Metry byl v rozehrávce od obrany. Chybu Andrlíka nepotrestal Houdek, který šel sice sám na bránu, ale v důležité chvíli si šlápl na míč. Znovu špatná kombinace v obraně Metry skončila rohem pro domácí. Pak se znovu pomalinku dostávali do tempa i hosté. Dobrou šanci měl Heger, ale nenaložil s ní dobře. Ve 27.minutě dostal kapitán domácích žlutou kartu za nebezpečnou hru ve vápně, kdy kopl dobíhajícího Tichého pro míč. Oprávněná žlutá, Lánský se ani nesnažil uhnout. První půlhodinu zakončili Heger s Kelem T., kdy Heger poslal Kela samotného na bránu, ale se střelou  si Hejl poradil. Z velké dálky vyzkoušel pozornost Hejla Petr Kelo. Další akci Hegera a Kela Tomáše zlikvidoval domácí obránce, když zblokoval váhajícímu  střelci jeho střelu.  V 39.minutě se do šance prodral opět mladší Keloušek, ale v poslední chvíli mu míč skočil na ruku. Že z leva hrozí velké nebezpečí pro Jedlovou znovu dokázali Heger a Kelo T. Tentokrát si po několika narážečkách našel cestu do vápna Heger. Ten našel na malém vápně Kryštofa a Vacka, ale po teči Ondřeje Kryštofa se dostal Vacek do ofsajdu. Mimochodem stejně míč netrefil a bránu ze tří metrů přestřelil. Kombinaci dvou středních záložníků utnula obrana domácích a ještě do poločasu stihl dostat Kolísek žlutou kartu za obdobný zákrok jako domácí kapitán. Na jeho obranu, Kolísek se snažil opravdu uhnout a tak předešel možnému zranění a hlavně ukázal na rozdíl od Lánského, že má rozum. Neopírám se teď do domácího kapitána jen tak bez důvodně. Několikrát nabádal své spoluhráče, aby klidně někoho sejmuli i zezadu. Několikrát nadával rozhodčímu. Ne, nestěžuji si, že měl být v druhém poločase několikrát vyloučen, to je konec konců věcí rozhodčích, ale spíš si myslím, že kapitána v Jedlové může dělat dalších jiných deset lidí a budou je dozajista dělat lépe a tím pádem i lépe reprezentovat Jedlovou a jejich kopanou než tomu tak dělá Martin Lánský. Po poločase se do velké šance pustil Kryštof. Prokličkoval se mezi obránci, kteří mu na poslední chvíli míč ukopli, ale málem tak nešťastně, že si takřka dali vlastní gól. Naneštěstí pro Metru se k míči dostal jeden z obránců a metr před brankovou čarou míč odkopl. Ruku kapitána hostů kousek od rohového praporku Metry mohli domácí potrestat v 52.minutě, proti byl Winkler. Z pohotové rozehrávky Hegera po jednom z faulů domácích, mohl těžit Kolísek, ale jeho střelu mu domácí zblokovali na roh. Domácím jako by docházela síla. Přešli na nakopávané balóny a na silovou hru plnou faulů. Akce Metry, které se na první pohled zdáli velice nadějné povětšinou končili odkopem na roh. Jako napčíklad akce Kela Tomáše, který obešel i gólmana, ale z těžkého úhlu nedal. Během deseti minut kopali hosté 4 rohy!! Ale z nich se jim střelit branku nepovedlo. Abych potvrdil svoje slova k domácímu kapitánovi, použiji větu ze zápisků Jirky Čermáka : „66.minuta-likvidační zákrok domácího kapitána na Hegera!!Rozodčí mu ani kartu nedal!!“ Ke konci bylo vidět, že obě mužstva melou z posledního a tak dost často zapomínala na zadní vrátka a snažila se vstřelit rozhodující gól. Hra se přelévala za strany na stranu. Heger vystřelil mimo a na druhé straně Čermák nad. Po nepovedené malé domů na Hejla dostala Metra šanci dalšího rohu, ale opět z něj nic nevyplodila. Téměř zázračně zasáhnul Tichý proti superšanci domácích. Pak znovu domácí jen tak tak před brankovou řarou uklidili míč do bezpečí. Ke konci zápasu dostal žlutou Andrlík za projevy nespokojenosti. Poslední tutovou šanci měli domácí. Po centru Lánského Martina se k míči procpal Petr Bouška a tečoval míč směrem k tyči Tichého. Všichni čekali jak vše dopadne a tentokrát se štěstí přiklonilo k Metře, když se míč jen těstně kolem tyče odporoučel do autu. Tím pádem zůstal stav od prvního hvizdu nezměněn.
Na domácích se přeci jen projevila únava z těžkého čtvrtečního zápasu. Na hostech se především projevila víkendová příprava v Tvrdkově, kde se tým stmeloval a na hřišti doopravdy táhnul za jeden provaz. Doufejme, že v neděli proti Starému Městu na domácím hřišti už to bude provaz opět vítězný.