Metra Linhartice – TJ Koclířov

Metra Linhartice – SK FC Koclířov 9 : 0

Mírný vítr, výborná klobása, soupeř ze slabší kategorie, poměrně dost lidí…Loňská otevřená střelnice proti stejnému soupeři, kdy domácí Metra vyhrála 8:0. A především nedostatek gólů na kontě domácí ofenzívy.Pokus vylepšit si skóre se povedl takřka na výbornou.

Sestava Metry Linhartice: Tichý Petr 1, Prucek Jaroslav 2, Kelo Petr 3, Kolísek Lubomír 4, Winkler Tomáš 5, Langr Jiří 6, Heger Michal 7 (K), Kryštof Ondřej 8, Sedlák Ivo 9, Kelo Tomáš 10, Vacek Martin 11. ( Konečný Patrik 12, Tichý Jan 13, Rašner Martin 14, Křivánek Milan 15, Coufal Jakub 21)

Sestava SK FC Koclířov : Daněk Oto 1, Dlabaček Martin 2, Zelený Radek 3, Jirásek Milan 4, Závodník Karel 5, Bubela Petr 6, Břen Václav 7, Daněk Lubomír 8, Zapletal Josef 9, Samek Libor 10 (K), Betlach Martin 11. ( Czehovský Vítězslav 12)

Rozhodčí: Hrouzek Kamil, Žouželka Lukáš, Lébiš Bohumil (DJ)

Strach z podcenění soupeře z Koclířova – to byla hlavní myšlenka v kabině domácí Metry. Naštěstí všechny obavy zahnali hráči na hřišti, kdy hned od začátku zatlačili soupeře na jejich vlastní polovinu. První šanci ještě Kelo Tomáš neproměnil, když obdržel nahrávku od Kolíska. Následný centr Langra se dostal k Hegerovi, který obehrál protihráče a z boku postupoval sám na gólmana. Jeho následná dělovka se zavěsila do protější šibenice a bylo to 1:0! Domácí si pak oddechli a po počátečním náporu se snažili soupeře překonat centry ze stran, což dlouho nevedlo k žádné šanci. Hosté se dostávali jen sporadicky za půlku a tak Tichý měl jedinou prácičku s jednou střelou z přímého kopu. Zatímco pro Daňka byl permanentním nebezpečím především Kelo Tomáš, který navázal na skvělý výkon z minulého týdne. Po rohu Hegera se dostal ke střele z voleje, bohužel však trefil jenom obránce před sebou. Daňek se zaskvěl ve 20.minutě, kdy průnik Kolíska sám jmenovaný zakončil přízemní střelou, pohotově chytil. Ve 25.minutě zkoušel štěstí P. Kelo ze 40 metrů, ale víceméně se spíše zastřeloval. Na dobře kopnutý roh Hegera si naběhl Kryštof a jen milimetry chyběly, aby se k míči protlačil a dorazil míč do sítě. Zmatek ve vápně způsobil Vacek, kdy vzájemný souboj s Daňkem prohrál a následné šance nedokázali domácí zakončit brankou. Ve 35.minutě se k přímému kopu postavil Tomáš Kelo. Trefil však zeď a tak se k odraženému míči dostal jeho bratr a jako správnej starší bráška mu ukázal jak se na bránu střílí. Zpracoval si míč v rohu pokutového území a křižnou střelou ke vzdálenější tyči nedal hostujícímu brankáři šanci, aby míč chytil. 2:0! A tak se připomněla slavná věta z Českého filmového archívu : Já na bráchu, brácha na mne… Aby hned Tomáš ukázal, že bratra pochopil, ve 42.minutě obdržel na vápno přihrávku od Langra a přízemní střelou k pravé tyči, se sám zapsal jako střelec 3:0! Minutu na to Heger z 25 metrů vystřelil, Daňek pouze vyrazil míč před sebe a to byla labutí píseň pro Martina Vacka, který byl u míče dříve než gólman a míč mu dorazil do brány 4:0! Poprvé bylo i rušno na druhé straně hřiště, kdy chybu P. Kela mohl potrestat Betlach. Jenže trefil tyč a při následné dorážce se mu k nohám vrhl Tichý a míč mu u nohy sebral. Následný protiútok ukončil Daněk, který tentokrát vyhrál přímý souboj s Vackem. Druhý poločas začal ještě bleskověji jak ten první. Po pár vteřinách zatáhl míč po své levé straně Winkler a nádherným, přesným, milimetrovým centrem našel na penaltě Kolíska, který si naskočil na tento „supercentr“ a jen zlehka špičkou kopačky míč tečoval do sítě Koclířova. Daněk neměl šanci na tuto teč reagovat.5:0! Pak se mohl mezi střelce zapsat i Langr, bohužel netrefil z halfvoleje bránu. Svou nejsilnější zbraň předvedl i Kryštof, kdy se parádní kličkou uvolnil ve vápně soupeře, k jeho smůle mu však Daněk míč chytil. Jak se zakončuje mu předvdl „snajpr“ pro nedění odpoledne Vacek. Na penaltě si počkal na míč, který k němu mířil a dal svou druhou branku. Že není jen střelec, ale i nahrávač na branky, dokázal Vacek v 58.minutě. Svůj únik podél vápna zakončil krásnou nahrávkou pod sebe na nikým nehlídaného Kela T., pro ktrého nebyl problém míč ukidit za záda Daňka. 7:0! Hosté se snažili, aby nedostali deset branek a tak začali záměrně zdržovat. Než došli s míčem na půlku k rozehrání, stih domácí vystřídat. Langra nahradil Konečný Patrik. Další nebezpečnou střelu si připsal Heger, tentokrát mu ji Daněk vyrazil na rohový kop. Zbytečnou žlutou viděl Winkler, kdy na půlce soupeře fauloval. A taktéž Zapletal, který si ji vysloužil za strčení v nepřerušené hře do P. Kela. V 70.minutě vystřídal střelec dvou branek Kelo Tomáš a nastoupil místo něj Tichý Jan. O chvilku později odešel i Prucek a nahradil jej Rašner. Další asistenci si připsal Vacek, který po dalším průniku podél lajny míč naservíroval na zlatém podnosu Konečnému a ten už věděl kam s míčem. 8:0! A aby ukázal všem škarohlídům, kteří mívají připomínky k jeho výkonům, sám přidal devátý gól a tak završil hattrick. Centr Hegera si na penaltě zpracoval a razantní střelou rozvlnil síťl 9:0! Fanoušci si žádali i desátý gól… A mohlo se stát. Bohužel proti byl Daněk, který si vyběhl na přímý volná kop Hegera a na hranici malého vápna se drsně srazil s dobíhajícím Konečným. Odnesl to tržnou ranou u kořene nosu, Konečný tržnou ranou na bradě, žlutou kartou a několika nadávkami od soupeře. Střet byl nezaviněný. Konečný koukal po míči ve chvíli, kdy se srazil s Daňkem, už nemohl zastavit. Rozhodčí Hrouzek zápas ukončil po této nepříjemné události.

Domácí si udělali z obrany Koclířova den otevřených dveří a uštědřili mu devět branek, čímž si značně vylepšili své skóre. Koclířov bohužel nebyl dost silný soupeř na generálku na příští týden, kdy v neděli Metra zajíždí na veledůležitý mač do Jedlové. Proto doufejme, že si Metra všechen střelný prach nevystřílela.