Metra Linhartice – Křenov

Metra Linhartice – Křenov 3:0

Poslední prázdninové nedělní a slunečné odpoledne se odehrálo mistrovské utkání na stadionu Metry, přestože domácími byli tentokrát hráči z Křenova.

Sestava Křenova : Potácel Martin, Kozelek Jiří, Ivánek Zděnek, Galla Jan, Wolf Lukáš, Kozelek Pavel, Darmo Milan, Navrátil Michal(k), Dvořáček Zděnek, Bednařík Stanislav, Hél Jan (Holísek Martin, Válek Jiří, Henčl Roman, Heger Jan)

Sestava Metry : Coufal Jakub, Prucek Jaroslav, Kelo Petr, Kolísek Lubomíč, Winkler Tomáš, Langr Jiří(k), Heger Michal, Kryštof Ondřej, Pazdírek Tomáš, Kelo Tomáš, Tichý Jan (Andrlík Dušan, Konečný Patrik, Rašner Martin)

Obrovským varováním musel být výsledek Křenovských z minulého týdne, kdy vyhráli v Trstěnicích. Hra byla po celý zápas vyrovnaná a nutno podotknout, že se z Křenova stal velice silný soupeř, který bude body brát vícero týmům než jsou Trstěnice. Do ůtoku domácích se postavil Tomáš Kelo a nutno podotknout, že to byl převelice vydařený tah trenéra Dostála. Tomáš útok značně rozpohyboval a po celý zápas dělal obraně problémy. Byl to taky on, kdo se první prosadil přes obranu a pěkným pasem našel Hegera, který hlavičkou míč vrátil na vápno, kde si na míč počkal Kryštof a střelou z voleje se pokusil jako první ohrozit Potácela. Střela mu však nesedla. V 6.minutě jej napodobil Navrátil, když se dostal ke střele po odhlavičkovaném rohu Petrem Kelem. Pěknou kombinační akci předvedli Křenovští o chvíli později. Nepovedenou střelou ji zakončil Dvořáček. Tomáš Kelo dál v útoku makal a sprintem předběhl obránce. Stříleným centrem se snažil najít Tichého, který se k míči nedostal, narozdíl od Langra, který střelou z voleje minul bránu. V 15.minutě musel svoji chybu v rozehrávce žehlit Winkler, což se mu nakonec podařilo a vypíchl unikajícímu útočníkovi míč na roh. Když už si nevěděli obránci rady s Tomášem Kelem, pomáhali si i faulem. Za jeden takový dostal Wolf žlutou kartu. Sladké odměny za svou bojovnost se dočkal Kelo, kdy sebral míč(možná pomocí lehkého faulu) jednomu z obránců, další dva hráče obehrál a krásně na vápně našel Kryštofa, který nekompromisně zavěsil!! 1:0!Sám Kelo pak mohl dát též gól, jenže sám proti gólmanovi váhal se střelou, až mu obránce střelu zblokoval na roh. Ke konci poločasu byl Prucek vystřídán za Andrlíka. A kdo jiný by měl ukončit poločas nějakou akcí než nejlepší hráč na hřišti Tomáš Kelo. Nádherně obehrál dva hráče a vystřelil a byť se mu střela moc nepovedla, byl to takový příslib do druhého poločasu, že se i nadále bude na co koukat. A taky to tak bylo. Hned ve 48.minutě našel Kelo T. Volného Hegera, který sice přehodil ve stoprocentní šanci góĺmana, bohužel pro Metru i s bránou. Pak vystřídal Kozelku Henčl, nejspíš nová hlídací síla na Tomáše. Další šanci ukončil sice Tomáš K. Gólem, bohužel se v době dorážky nacházel v ofsajdu. Pak se zastřelovali ve středu zálohy hrající Kolísek a Kryštof. Oba však mířili mimo. Po hodině hry odešel Tichý, který se v druhém poločasu prakticky neprosadil a nahradil jej Konečný. V útoku se však dál prosazoval Kelo T. A nádhernou střelou z úhlu málem překvapil všechny. Až na Potácela, který bravurně jeho střelu vytěsnil na roh. Následně jej vystřídal Rašner. Znovu dvojice Kolísek a Kryštof zkusila štěstí a přestože bránu trefili oba, obě střely gól neznamenaly. V 75.minutě se uvolnil Langr přes 3!protihráče a průnik zakončil střelou, jenže pouze do náruče Potácela. Velikou hrubku předvedla dvojice Winkler a Pazdírek. Po níž mohl jít sám na Coufala Hél. Pazdírek jej však doháněl a Hél namísto toho, aby se pokusil prosadit se snažil vymodlit si penaltu. Místo toho dostal za nesportovní chování žlutou kartu. Načež i Bednařík za protesty. Nutno podotknout, že ke kontaktu doopravdy došlo a že bylo jen otázkou, co si rohodčí Báča vybere za řešení celé situace. Myslím, že na obě strany to bylo půl na půl. A ať to vyřešil tímto způsobem nebo obráceně, strhlo by se z jedné či druhé strany na něj zlo. Poslední čtvrthodinu načal Langr průnikem a přesnou nahrávkou na Kryštofovu slabší nohu. Ten levačkou minul bránu. O chvíli na to byl však Kryštof faulován a přímý kop z 23 metrů si postavil Heger. Nepříliš přesnou avšak prudkou střelou se trefil okolo zdi k pravé tyči Potácela a ten, možná i díky podklouznutí, neměl nárok zabránit míči cestu do jeho sítě. 2:0. Z Křenovských hráčů byla znát rezignace. Tak se málem do zakončení prodral Konečný. Bohužel mu cestu nechtěně zastoupil Rašner a tak se ke střele ani nedostal. Mírně otevřenou obranu položil na kolena Konečný, který nahrávkou před gólmna našel Rašnera a ten míč okolo Potácela poslal do sítě. Poprvé hrál za chlapy a hned se uvedl gólem. Tomu se říká ENTRÉ! 3:0!
Výsledný třígólový rozdíl značně nevypovídá o hře obou týmů. Křenovští se uvedli pěkným bojovným fotbalem a hlavně v prví půli důrazným pressingem, s několika pohlednými akcemi, které však nedotáhli tak, aby Coufala ohrozili. Na druhé straně Metra pokazila takové množství nahrávek, že by se to mohlo v příštích zápasech zle nevyplatit. A těžko říct, jak by zápas dopadl, písknul-li by rozhodčí Báča místo nesportovního chování penaltu. Naštěstí se tak nestalo a tak 3 body zůstaly na stadionu Metry, tentokráte vedením jako domácí hřiště Křenova. A tak by mne zajímalo, mezi řečí, komu se přičítají, či odečítají v tomto zápase body do tabulky + -, tabulky pravdy.