Metra Linhartice 1:1 SKP Moravská Třebová C

Po propršené sobotě vysvitlo slunce nad Linhartickým trávníkem a přilákal okolo 150 platících diváků. Kdo by si nechal ujít takové derby jakým bezesporu nedělní duel byl, ač se jednalo „pouze“ o třetí tým Slovanu.

Sestava Metry : Tichý Petr, Prucek Jaroslav, Pazdírek Tomáš, Andrlík Dušan, Winkler Tomáš, Langr Jiří, Kryštof Ondřej, Kolísek Lubomír, Heger Michal, Konečný Patrik, Vacek Martin ( Kelo Petr, Kelo Tomáš, Tichý Jan, Kotrouš Pavel, Coufal Jakub)

Rozhodčí : Dvořák Josef, Kvapil Jaromír, Soška Jiří

Jak se dalo předpokládat, začalo se opatrně na obou stranách a tak v prvních minutách patřil k nejsvětlejším okamžikům křižný pas Hegera na Langra, ukázkové zpracování s následnou pohotovou kličkou před protihráčem a krásným pasem na Konečného, který se bohužel k zakončení nedostal. Téměř ke střele se dostal Kryštof po centru Prucka, ale k zakončení se nakonec nedostal. Na konci desetiminutovky vystihl rozehrávku hostí Heger. Jeho tvrdou střelu mu však Kolář stihl zblokovat a výborným zákrokem nebezpečí zažehnal brankář vyražením míče na rohový kop. O chvilku později padla i první žlutá karta, kdy Kolísek na půlce hřiště zajel skluzem do protihráče. Ve dvacáté minutě byl naopak sám faulován a sám přímý kop zahrál. Jeho střela však mířila nad bránu. Pak se ke slovu dostali i hosté, kdy Kryštofovi se nepodařila klička a hostující útočník šel dlouho sám na bránu, ale netrefil dobře míč a tak s tím Tichý neměl vážné potíže. Další šanci měl Kolísek. Centr však přebíral ve velkém úhlu a bránu navíc přestřelil. V 35. minutě byl faulován Vacek, Kolísek poslal pas do pokutového území, Kryštof bohužel hlavičkoval nad bránu. Před poločasem ještě vystřelil hostující Šimon ze třiceti metrů, ale střela letěla snad deset metrů mimo. Poločas tak skončil bez branek. Do druhé půle nenastoupili Langr a Konečný a místo nich nastoupili bratři Kelové. Hned na začátku mohl utéct Vacek, ale ve finální chvíli zpomalil a nezvolil dobrou kličku. V desáté minutě se po špatném odhlavičkování míče z pokutového území dostal ke střele Jan Rázl a nádhernou střelou nedal Tichému šanci 0:1! Hra se přiostřila a především hostující lavička v čele s „Big Benem“ Bílým to dávala hlasitě najevo. Vulgarismy opět sršely a bohužel k uším rozhodčího se to nedoneslo… Ovšem vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Když už to vypadalo, že se Kolísek s Vackem ve vápně Slovanu nedomluví, kdo vystřelí a obrana jim míč sebere, udělal Kolísek s míčem pár kroků do středu vápna a střelou do šibenice srovnal!! 1:1!!Od sedmdesáté minuty se hrálo jen ve středu hřiště. Do šance ani jedna z obran nikoho nepouštěla a tak nebyl konec nikterak záživný, jako předchozí ¾ zápasu.
Přestože se domácí fans snažili vyburcovat k závěrečnému tlaku, nedočkali se a tak utkání ukončil rozhodčí Dvořák v nezměněné podobě 1:1. Remíza byla určitě zasloužená pro obě strany. Tříbodový reparát si Metra může vyzkoušet proti Křenovu. Opět na svém hřišti, opět v neděli, opět s vámi a s námi