Městečko Trnávka – Metra Linhartice

Sokol Městečko Trnávka 0:2 Metra Linhartice

Druhé kolo  nejnižší fotbalové soutěže na Svitavsku svedlo dohromady dva ambiciózní celky, které pomýšlejí na postup do okresního přeboru. Za téměř tropických teplot si dali dostaveníčko v Městečku Trnávce.

Sestava Metry: Tichý Petr, Prucek Jaroslav, Sedlák Ivo, Andrlík Dušan, Winkler Tomáš, Langr Jiří, Kolísek Lubomír, Kryštof Ondřej, Heger Michal, Vacek Martin, Kelo Petr, (Kelo Tomáš, Konečný Patrik, Tichý Jan, Coufal Jakub)

Rozhodčí:
Vodička Martin, Vachutka Dušan, laik

Teploty okolo 30°, na slunci možná ještě víc, spíše nasvědčovaly pomalejšímu tempu. Domácí však svým atletickým pohybem a svěžím dojmem, pod taktickým vedením J. Žouželky veškeré obavy rozptýlili. Taktéž dobře připravená Metra postavila na post stopera velezkušeného I. Sedláka, který se vrátil do Metry jako asistent trenéra i s tím, že v případě nedostatku hráčů může kdykoliv naskočit do hry.
Začátek naznačil jakým směrem by se měl zápas vyvíjet. Vacek mohl potrestat v první minutě špatnou rozehrávku domácích a byť se tak nestalo dost to znervóznělo jejich rozehrávky v mezihře. Metra trpělivě čekala na chyby domácích a když k tomu po získání míče zapojila i kombinační um, vznikla šance Kela, kterému nahrál Vacek. Bohužel střela skončila mimo bránu. Hra se převážně odehrávala mezi vápny týmů. Další možný způsob jak přelstít domácí obranu byly rychlé nohy Martina Vacka. Poté co unikl se mu však nepodařilo dobře odcentrovat. Pak se prudkou střelou prezentoval Heger, bohužel přesně do náruče golmana. Když začali domácí hráči vystrkovat růžky, postavila se jim do cesty stoperská dvojice. Především Andrlík svou rychlostí a dobrým čtením hry znesnadňoval domácím útočení. Další pěknou kombinací z vlastní poloviny zastavili domácí faulem na Kryštofa. Přímý kop si vyzkoušel Kelo, ale střela po zemi mířila kolem tyče mimo bránu. Ve 23 minutě se znovu do šance dostal rychlý Vacek, ale trefil jen tyč. Nedáš – dostaneš se naštěstí nevyplnilo, přestože domácí poprvé důkladně rozebrali obranu hostů. Dokonce tak dobře, že běželi sami dva hráči na Tichého. Tichý si však připsal veledůležitý zákrok, když střelu pod nohy vyrazil do bezpečí. Následovala chvíle žlutých karet. Nejdříve se Andrlíkovi nelíbilo strčení protihráče do Winklera a za protesty viděl žlutou kartu. Chvíli na to dostal jeden z domácích stejné ocenění za faul. V 37 minutě se vyplatil důrazný presink Vacka, sám si vybojoval míč a proti brankáři se levačkou nemýlil. Brankář nechal nekryté místo u první tyče a bylo to 0: 1! Hra se začala přiostřovat a další žlutou viděl Heger za nesportovní chování. Do kabin se šlo za stavu 0:1. Po přestávce hosté dál trpělivě čekali co domácí vymyslí a sami se snažili dát ještě jeden gól – gól jistoty. V 54 minutě se Heger málo položil do střely a míč tak letěl hodně vysoko nad bránu. Další šanci Metra nevyužila při zmatku v domácí obraně a ze skrumáže vytěžila jen roh. Po hodině hry Metra vystřídala Vacka a Kryštofa a místo nich nastoupili „voda živá“ Kelo Tomáš  a  Patrik Konečný. Agresivní napadání nově příchozího Kela se nejspíš nelíbilo rozhodčímu a tak se jej po faulu snažil zchladit žlutou kartou. V 70. minutě se nabuzený Kelo T. postavil k přímému kopu z 20 metrů a doslova sestřelil protihráče ve zdi. Další rohový kop Metry zakončil Heger směrem někam do nebes. V zápětí po dvou žlutých kartách odchází do sprch domácí předstoper, což vyvolá vlnu emocí především na domácí lavičce. Nesportovní projevy a vulgární výkřiky jimiž zasypali rozhodčího na pár minut přerušilo hru. Faul za který dostal předstoper druhou žlutou kartu byl posléze po zásluze potrestán. Nenacvičený signál perfektně vymysleli střílející Konečný a dobíhající bratři Kelové, ani jeden z nich míč netečoval a k překvapení brankáře míč skončil v síti u vzdálenější tyče. 0:2! Malou karetní kompenzaci si neodpustil hlavní arbitr, kdy po jednom z obyčejných faulů ukázal žlutou Sedlákovi. V 82 minutě vystřídal Petra Kela Tichý Jan. Druhý Kelo mohl svůj výborný výkon pečetit gólem, když si obhodil gólmana, ale před dorážkou mu míč sebral dobíhající obránce. Trnávka se vrhnula ještě naposledy do útoku a výsledkem byly dvě šance. Jedna po rohu, kdy „Bogo“ hlavičkoval těsně nad bránu. Druhou šanci měl Klíč, ale střela z 20 metrů neměla ani správný směr, ani razanci. Konec zápasu se nesl v duchu negativních emocí z domácí lavičky směrem na hlavního rozhodčího.
Metra si vítězství zasloužila především díky dobré obraně a disciplíně. Málokdy se nechali vyprovokovat od protihráčů a v klidu sledovali jak si domácí svým pocitem ublíženosti tradičně protiví rozhodčího. Důležité tři body ze soupeřova hřiště se počítají.