Metra_Borsov

Metra Linhartice – Sokol Boršov    1:0

Co přinese první zápas v novém ročníku, bylo pro všechny záhadou. Rozluštění přineslo tradičně nedělní odpoledne na linhartickém stadionu.
Vzhledem k tomu, že se v okolí nehrálo žádné jiné utkání, přišlo vhod toto malé derby nejednomu divákovi. A tak se stalo, že na našem stadionu se sešlo spousta lidí z okolí. Nově posílený kádr Boršova měl touhu i ambice, aby se neopakoval loňský debakl. Oproti tomu ustálený kádr Metry, který opustil pouze Čermák a přišel Tichý Jan, se nachystal na boje o nejvyšší příčky.

Sestava Metry: Tichý Petr, Kelo Tomáš, Andrlík Dušan, Pazdírek Tomáš, Winkler Tomáš, Langr Jiří, Heger Michal (k), Kryštof Ondřej, Kolísek Lubomír, Tichý Jan, Vacek Martin (Prucek Jaroslav, Křivánek Milan, Konečný Patrik, Konečný Ladislav, Kotrouš Pavel)

Sestava Boršova: Ambroz Jaroslav,Krejčí Stanislav, Hanák Petr, Burda Michal, Stara Petr, Matoušek Petr, Čonka Jan, Buček Josef, Navrátil Jaroslav, Doseděl Tomáš, Rotrökel Tomáš (Baláž Miroslav, Bilič Marjan, Pinkava david, Horák Ondřej)

Rozhodčí: Grullich Milan, Žouželka Lukáš, Soška Jiří

Hned od první minuty byla vidět snaha obou týmů, že si chtějí záhrát fotbal. Od začátku se oba týmy do sebe zakously a nenechaly soupeřovi ani centimetr navíc. Nejvíce se bojovalo mezi zálohami obou celků, tudíž mnoho šancí zpočátku nebylo k vidění. Sporadické střely neměly šanci na úspěch ani na jedné straně. Teprve na konci poločasu začínal mít obrana Boršova trhliny. Na špatnou rozehru velmi dobře zareagoval Tichý Jan. Vybojoval míč pro Hegera a ten klasickou českou uličkou vybídl do šance Vacka. Ten sám  proti gólmanovi zakončil levou nohou a jeho střela slavila úspěch! 1:0! Pak trochu pozlobil svojí rychlostí domácí obranu Doseděl, ale ta  včas jeho snahu eliminovala. Na druhou stranu se dostal do úprku Vacek a perfektní přihrávkou vybídl ke skórování Tichého, ale Honza se po míči spíše svezl, než aby jej poslal do prázdné brány. Dál mu už obránci v jeho snaze zabránili. Další fotbalovou lahůdku si pro fanoušky připravil Langr. Nádherně obešel 3 protihráče, ale ve finální chvíli selhala koncovka. Podobný kousek předvedl Kolísek. Obešel 2 hráče ve vápně a levačkou obstřelil Ambroze, ale střela jen těsně minula tyč brány hostí. Do druhého poločasu nastoupili domácí se změnami. Místo Tichého nastoupil Prucek. Postavil se na kraj obrany, Kelo se posunul do zálohy a Kryštof do útoku. Domácí chtěli rozhodnout, aby se zápas nevyvíjel hekticky. Langr vyzkoušel pozornost Ambroze, stejně jako chvíli na to Heger. Prakticky od 60.minuty se začala hra vyvíjet pouze v obranném území Boršova. Hosté začali spoléhat na rychlé brejky se zajištěnou obranou, aby domácí neodskočili na dvoubrankové vedení. Přestože šance vypadaly dost kostrbatě, často se dokázala Metra dostat až k samé blízkosti boršovské brány. A tak šance Kryštofa, Vacka, Konečného Patrika, který vystřídal Kela Tomáše a Kolíska, zůstaly beze změny skóre. Když už se zdálo, že domácí spálí i nemožné pokusili se hosté vše vsadit na útok. Výsledkem toho byl přímý kop Hanáka z hranice pokutového území. Jeho střela skončila na jednom hráči ve zdi a k odraženému míči  v pokutovém území se nedostal nikdo z jeho spoluhráčů, aby mohl dorazit míč do brány. Do konce zápasu už zbývalo málo času a tak se metra soustředila na obranu. Boršov se mimo jedné střely, kterou Tichý chytil, nestalo nic zaznamenání hodného.
Utkání se vyvíjelo, téměř dle předpokladů. Kdyby zápas skončil 4:0, či v jiném poměru, nemohl by se nikdo divit, ale vzhledem k celkové hře obou týmů je výsledek přiměřený. Utkání se odehrálo v klidném přátelském pojetí, až na pár momentů, které k mistrovskému utkání samozřejmě patří.