Memoriál Romana Brychty v Kunčině

Každoroční memoriál Romana Brychty v Kunčině se i letos těšil kvalitním a rychlým fotbalem v podání všech účastníků.

Semifinále : Třebařov – Abrechtice 1 : 4

Kunčina – Metra Linhartice 0 : 2

Za parného odpoledne se v sobotu odehrál turnaj v Kunčině. V silně experimentované a kombinované sestavě nastoupila Metra, aby si zahráli i ti, kteří se přeci jenom v sezóně musí o místo v sestavě více prát. Utkání se odehrála na 2 x 30 minut. Už v první minutě  se Metra nahrnula do útoku a vybojovala roh, který kopal Kolísek. Když míč přeletěl dva obránce a trefil do stehna Hegera, který už ani nečekal, že by se míč k němu dostal, odrazil se na vápno ke Kryštofovi, který tvrdou střelou po zemi prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:0! Naše obrana fungovala na výbornou a domácí k ničemu nepouštěla. Hra byla vcelku svižná navzdory počasí. Obrovskou příležitost měl Heger, kdy se dostal po dlouhatánském autu od Čermáka ke hlavičce. V souboji mezi dvěma obránci naneštěstí trefil jen břevno a stav zůstal nezměněn. O minutu přijel i nejstarší člen na turnaj Jiří Langr alias Prcek. Pak se k velkému sprintu po nahrávce Hegera dostal Čermák, ale byl před vápnem zfaulován Hutirou. Kolísek však přímý kopl vysoko nad bránu. Poprvé do šance se dostali i domácí, ale mírný tlak naše obrana spolehlivě vyřešila. 6 minut před koncem poločasu nechází dlouhý pas Hegera Kolíska a ten neváhá ani na chvilku pohraje si ve vápně s obránci a pak spolehlivě zakončuje do sítě. 2:0! S tímto stavem se do poločasu už nic nezměnilo i přes snahu domácích a dvojí zakončení na bránu Coufala. Druhý poločas začali domácí lépe a hned na ůvod orazítkoval Štrajt tyč Metry. Tlak domácích roste, ale obrana Metry to ustála a když ne, chytil tvrdou střelu Coufal. Pěknou a tvrdou střelou se prezentoval i Winkler. Jeho dalekonosná střela nakonec skončila těsně nad bránou Pešavy. Ke slovu se dostali bojovníci Metry. Nejdříve Tomáš Kelo prokličkoval mezi několika hráči, ale jeho střelu obránci zblokovali. Následně vybojoval Heger míč, nezazmatkoval a našel volného J.Tichého. Jeho tvrdou střelu Pešava vyrazil na roh. Do konce utkání se už nic nestalo a tak si postup hosté z Metry uhlídali.
Branky : Kryštof Ondřej a Kolísek Lubomír

O 3. Místo  : Kunčina – Třebařov 2 : 0

Finále :  Metra Linhartice – sokol Albrechtice

Finále, které začalo jako pokaždé minutou ticha na počest Romana Brychty, se i nadále odehrávalo v horkém letním počasí. I nyní náš tým nastoupil v kombinované sestavě a opět se nezdálo, že by to mělo být problém.
Náš tým se hned od počátku do soupeře zakousnul s chutí a nádhernými kombinacemi doslova rozebíral soupeřovu obranu. A přece jenom první gól padl docela netradičně. Vacek dostal přesný pas do běhu a sám na gólmana přes půl hřiště se levačkou nemýlil. 1:0! Další branku zaznamenal kapitán Jirka Langr, který si udělal dobrý den hned z několika (asi 4) protihráčů a náznakem střely poslal brankáře k zemi a dovedl míč až do sítě. 2:0!  Jenže to našim borcům nestačilo a nepřestávali soupeře tlačit. Tomu nezbývalo nic jiného než se soustředit na obranu, protože do útoku se prakticky nemohl dostat. Další gól zaznamenal Martin Vacek, který si zopakoval situaci z prvního gólu, všem utekl a opět levou nohou prostřelil gólmana. Dá se říct, že akce jako přes kopírák. 3:0! Aby toho nášupu nebylo málo přidal se ještě Luba Kolísků se svou trochou do mlýna. Křižný pas od Patrika Konečného lehce zpracoval, jako bonus obehrál dva obránce a šupnul kulatý nesmysl rovnou do sítě  4:0! V druhém poločase došlo opět ke spoustě změn v sestavách. Dál se hrál vcelku pohledný fotbal z obou stran, ale víceméně bylo znát, že o vítězi je již rozhodnuto. Když jako bonus zahodil Pavel Kotrys penaltu, nebylo divu, že se stav už nezměnil.
Branky : 2x Vacek, Langr a Kolísek

A tak se stalo, že tým, který měl být snad outsiderem turnaj vyhrál. Okresní týmy ze Svitavska  Kunčina a Třebařov nepotvrdili své vyšší postavení v soutěžích a Albrechtice z ústeckoorlicka, přestože se snažili hrát kombinační fotbal, nestačili na náš tým. Je přeci jenom poznat, že turnaj je trochu něco jiného než soutěž jako taková. Doufejme jen, že náš tým neusne na vavřínech a bude dál tvrdě pokračovat v započaté práci s cílem postoupit do okresní soutěže.