Borsov-Metra

Sokol Boršov – Metra Linhartice 0-2

Těsně před utkáním se nad Boršovem stáhly mraky a rozfoukal se silný vítr. Věštil snad pro jedno z mužstev nějakou pohromu? Na sto diváků, kteří se na konci pracovního čtvrtku přišli podívat na tento zápas doufalo,že počasí vydrží a nerozprší se…

Sestava Boršova : Ambroz Jaroslav, Stejskal Miroslav, Kukol Karel (k), Burda Michal, Pokorný Martin, Čonka Jan, Bilič Marian, Hanák Petr, Doseděl Tomáš, Stara Petr, Rötröckel Tomáš (Albrecht Radek, Rozsypal Marcel, Krejčí Stanislav, Němec Jakub)

Sestava Metry : Tichý Petr, Pazdírek Tomáš, Prucek Jaroslav, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Konečný Patrik, Heger Michal, Langr Jiří, Andrlík Dušan (k), Kryštof Ondřej, Vacek Martin (Škrabal Richard, Čermák Jiří, Křivánek Milan, Balabán Lukáš)

Rozhodčí :
Brychta Josef, Křišťál Jaroslav, Brychta Ondřej

Prvních pět minut se mužstva oťukávala. Přestože se dobře všichni znají, čekalo se, kdo s čím vyrukuje na svého soupeře. Hosté se zpočátku rozstřelovali a pokoušeli se najít ztracenou mušku z podzimu, kdy nasázeli doma Boršovu rovnou sedm gólů. Nepřesná střela Kolíska z přímého kopu a o pár minut později střela Hegera vedle brány měli být pouze zastřelovacími.. V 11. minutě se z hranice 20metrů postavil Kolísek a krásnou střelou vystrašil domácí. Jeho střela však mířila do břevna. O minutu později to tentýž hráč zkoušel znovu, tentokrát ze hry, ale bránu netrefil. Po čtvrt hodině se dostali k zakončení i domácí. Hanákův přímý kop však Tichý bez problémů chytil. Stejnou střelu zlikvidoval Hegerovi Ambroz. Po dobré kombinaci byl faulován Konečný. Z následného přímého kopu nebezpečí nevzniklo, neboť Hanák dobře přečetl hru a míč odhlavičkoval do bezpečí. Ke slovu se dostával postupně Vacek, který přidal na bojovnosti a důrazu a začínal dělat problémy domácí obraně. Jeho centr hlavičkoval nejmenší hráč na hřišti Konečný pouze do náruče Ambroze. Ve 23. minutě se k přímému kopu postavil Stara. Svou šanci však nevyužil a poslal svůj projektil nad bránu Metry. Za první půl hodinu měla Metra možnost zahrávat 5 rohů, ale vždy to skončilo stejně. Míč domácí obrana odvrátila bez problémů do bezpečí. Po jednom z rohů mohl sice Heger ohrozit bránu střelou z dálky, ale obránci si s jeho střelou poradili a tak střela nedoletěla ani k bráně. Ke konci poločasu začínali i domácí vystrkovat růžky, ale pozorná obrana si s nebezpečím vždy poradila. Po rychle vhozeném autu se pokusil o únik Heger. Byl však domácí obranou faulován. Následný přímý volný kop zahrál Konečný. Jeho centr před bránu přizvedl Langr a na jeho nabídku nejlépe zareagoval Kryštof, který do odkryté brány neměl nejmenší potíž míč hlavou zasunout. 0:1! Domácí se ještě nestihli vzpamatovat a museli míč lovit ze sítě podruhé. Hostující záloha vybojala míč, který se po rychlých nahrávkách Vacka s Kryštofem dostává ke Konečnému. Ten obstřelením Ambroze, před dotírajícím obráncem zajišťuje vedení hostů na dvoubrankový náskok. 0:2! Do konce prvního poločasu zbývalo jen pár vteřin a tak se již nic nestalo. Druhý poločas začal velice zajímavou šancí domácích. Pazdírek odkopnul před dotírajícím útočníkem míč k Tichému. Ten místo hlavičky míč chytil do rukou a zařídil nepřímý kop domácímu mužstvu z hranice malého vápna. Svou chybičku však hned napravil, kdy pokus Hanáka zlikvidoval. Ve 49.minutě se ke střele dostal Heger. Jeho střelu však obrana zblokovala na roh. Stejně se pokusil ohrozit bránu Tichého Stara. Ten však pro změnu mířil vysoko nad. Další pěknou akci ukončuje Heger přihrávkou na Langra a ten střelí nad bránu Boršova. Na další steč se dobře připravil Pazdírek a míč odkopl do bezpečí. Pak se dostal ke slovu několikrát Konečný. Nejdřív po přihrávce Hegera napálil míč z voleje vysoko nad. O minutu později střílí znovu. Opět bez zápisu do statistik. A do třetice se pokusil lobem přehodit Ambroze. Toho však zachránilo břevno. V 62.minutě střídá Langra Škrabal. Domácí gólman se musel ve své bráně pěkně otáčet. Další střelu Hegera vytěsnil na roh. Jeden z mála rohů, kdy se podařilo hostům zakončit byl následující. Kolísek našel přesně Kryštofa, ten však v tísni mířil nad. V 66.minutě se přes dva protihráče uvolnil Heger a následnou střelou ohrozil Ambroze. Ten však dobře pozičně postaven, střelu vyrazil na další roh. V 71.minutě vystřídal Konečného Čermák. Krásnou kombinaci nevyřešil dobře Škrabal. Místo nahrávky před bránu zvolil střelu před bránu a přestože rozvlnil síť, byla to jen její vnější strana. Střídání hostů. Místo Kryštofa Křivánek. Po chvíli klidu se ke střele dostává opět Heger a jako tradičně jeho pokus končí rohem. Avšak z následného rohu se naskytla příležitost pro domácí. Domácí útočník se však své příležitosti zalekl a tváří tvář Tichému netrefil ani bránu. V 86.minutě se po dlouhatánském autu Čermáka dostal do 100%příležitosti Vacek. Sám na Ambroze však nevyzrál. Ten jej parádním zákrokem znemožnil a připsal si další výborný zákrok. Na samém konci zápasu ještě hasil Pazdírek špatné vyběhnutí Tichého. Pak už přišel jen závěrečný hvizd výborně pískajícího Brychty. Nutno podotknout, že sami hráči mu přátelským postojem v utkání velice pomohli, takže nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci. Stejně dobrý výkon podal i jeho vnuk Ondřej. V utkání nebyla udělena žádná žlutá karta. Na utkání se možná podepsal fakt, že se hrál v pracovní den. Někteří to ani z práce nestihli a jiní z práce nebyli odpočinutí. Proto se utkání neodehrávalo v nijak oslnivě vysokém tempu. Tempu rozhodně neprospěl ani tvrdý povrch hřiště. Svoji kvalitu však mělo a nebýt vynikajícího Ambroze, možná by diváci viděli gólů povíce. Nutno poděkovat za výbornou spolupráci Ladi Konečného a Petra Kela, kteří sledovali svými zápisky celé utkání.