Mera – Hradec

TJ METRA LINHARTICE – HRADEC NAD SVITAVOU  2:1

Na první jarní domácí zápas si Metra pozvala Hradec nad Svitavou. Ten doznal, oproti podzimní části soutěže, nejednu změnu. Posílený, odhodlaný a ambiciózní celek Hradce se pokusil urvat nějaký bod ze soupeřova hřiště.

Sestava Hradce/Svitavou: Mašlán Libor, Hlouš Jiří, Zedník Lukáš, Zouhar Marek, Mráz Josef, Smolej Jiří, Bartošek Filip, Kocián Roman, Zedník Martin, Jachan David, Gregor Jiří (Vorlíček Zděnek, Prokop Tomáš, Růžička Zbyněk)

Sestava Metry: Tichý Petr, Kelo Petr, Konečný Patrik, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Kelo Tomáš, Škrabal Richard, Langr Jiří, Andrlík Dušan, Kryštof Ondřej, Vacek Martin (Pazdírek Tomáš, Konečný Ladislav, Balabán Lukáš, Prucek Jaroslav, Čermák Jiří)

Branky: Kelo Petr(penalta), Kryštof Ondřej – Zedník Lukáš

Na první zápas Metry se přijela podívat poměrně slušná část fanoušků. Bohužel ještě než se začalo hrát, zkazil jim dojem z krásného jarního dne nepříjemný deštík. Domácí se museli obejít bez distancovaného Hegera a na druhé straně stál posílený celek Hradce, který nechtěl favoritovi prodat kůži zadarmo.
Utkání začalo vlažným tempem na obou stranách, přesto si hned ve druhé minutě připsal Škrabal střelu na bránu, byla však jen zblokována na roh. Domácí si postupně vyvinuli herní převahu, kterou zakončil Kryštof krásnou, leč nepřesnou střelou těsně nad bránu. Už ve 14. minutě se pro zranění musel vystřídat jeden z bojovníků Metry – Kelo Tomáš a nahradil jej Pazdírek. Ten se postavil na post Andrlíka, který zaujal místo středního záložníka. V 15. minutě Kryštof vybojoval míč a přihrávkou podél vápna našel Andrlíka. Ten však nabídnutou šanci nevyužil a střelou po zemi trefil nohu brankáře Mašlána. V 25. minutě se dostal ke slovu  Hradec. Do této doby nebyl horším celkem, jen si nevytvořil žádnou velkou šanci. Přímým volným kopem z 30 metrů trefil Bartošek břevno. Zouhar dostává žlutou kartu ve 27. minutě. O dvě minuty později vyboxoval rohový kop hostů Tichý do bezpečí, avšak minutu poté musel být hodně ve střehu, Jachan se ho snažil překvapit ze 40 metrů. Střela obloučkem však neměla přesnost. Další faul a žlutá karta byla udělena ve 32. minutě hostujícímu Smolejovi. V 35. minutě se zrodila krásná, byť náhodná, střela Vacka, který původně zamýšlenou nahrávkou ze strany velkého vápna přehodil vyběhnutého Mašlána. Ten se však stihne vrátit a vyrazit míč na roh. Ve 40. minutě se po krásné kombinaci po ose Andrlík – Langr – Kolísek dostává posledně jmenovaný ke střele, byla zblokována. Poslední akcí v prvním poločase byla střela Jachana, který se trestuhodně zjevil sám na hranici vápna. Střelou nad branku však domácí svatyni neohrozil.
Začátek druhého poločasu o mnoho víc vzruchu před bránami nepřipravil. Střela z přímého volného kopu Kolíska by se mohla ujmout v ragby, nikoliv na fotbale. V 50. minutě střídali i hosté. Vorlíček nahradil Zouhara. V zápětí vyhrál Kryštof vzdušný souboj a poslal tak hlavou Vacka do úniku. Ten však se svou šancí naložil nedobře pro Metru a střelou vysoko do oblak vyprášil pavučiny v topolech za bránou soupeře. V 55. minutě další  žlutá pro hosty, konkrétně pro Kociána. Že je potřeba střílet i z dálky věděl v 57. minutě i Škrabal, ale jeho táhlá dalekonosná střela jen pošimrala rukavice hradeckého gólmana. Řada hříšníků se žlutou kartou se rozrostla o hostujícího Zedníka. V 63. minutě se ve vápně uvolnil štírek Konečný Patrik, ale jeho snaha byla utnuta faulem. Penalta. Kelo Petr střelou vpravo od Mašlána nedal nikomu pochyb, že nabídnutou šanci nevyužije – 1:0. V 66.minutě Kelo Petr dostal další šanci ke změně skóre. Po faulu na Konečného Patrika a Zedníkově žluté kartě si postavil míč ve vzdálenosti 30metrů. Střela se podobala Kolískově a tak se ragbistické řady utěšeně rozrůstaly. V 67. minutě se dostali ke slovu hosté. Po odraženém míči z vápna Metry se dlouhým nákopem dostal k míči na hranici vápna Zedník, svoji šanci využil dokonale. Nedal Tichému šanci a vyrovnal na 1 : 1. Domácí ihned odpověděli. Akce začala u Pazdírka, který nahrál Kryštofovi. Ten krásně našel Kolíska, ale jeho střela skončila pouze na tyči. V 72. minutě si připsal slabou hlavičku po rohu Škrabal. Gólman však s touto střelou neměl potíže. O 4 minuty později však mohla Metra slavit. Perfektním obranným zákrokem a zároveň odkopem se předvedl Pazdírek. Jeho odkop se záhy ukázal jako přesná nahrávka Kryštofovi. Ten nahrál Konečnému Patrikovi, který střelou bodlem z hranice vápna trefil břevno. Pro odražený balón si však doběhl nikým nekrytý Kryštof a střílí od rukavic brankáře gól na 2 : 1. Chvíli na to se dostal po dlouhém autu do úniku Vacek, ale jeho střela opět končí nad bránou. V 80. minutě střídá domácí Langr a náhradou za něj přišel Balabán. V 82. minutě střílí Zedník, ale s jeho střelou si náš gólman dobře poradil. Po výkopu Tichého se k míči dostal Konečný Patrik a vyslal do šance Kryštofa. Ten sice rozvlnil síť v bráně, naneštěstí zvenčí branky. Že Hradec neřekl poslední slovo, se ukázalo záhy. Po několika přihrávkách se do zakončení dostal Zedník, ale ve skórování mu zabránil výtečně Tichý. Jeho střelu vytěsnil na tyč a další nebezpečí uhasil Kelo Petr dalekým odkopem. Těsně před koncem utkání se dostal na hřiště Konečný Ladislav, který vystřídal bratra Patrika. Než rozhodčí písknul konec zápasu, ukázal za protesty žlutou kartu Balabánovi.
Hosté nebyli dnes horším týmem. Domácím spíše přálo více štěstíčka, a tak se radují ze třech bodů. Výborný výkon dnes podali všichni tři arbitři. Hlavní rozhodčí Dvořák Petr a na lajně Hnát Leoš a „laik“ Soška Jiří. Čelo celé 3. třídy se nám tak dramaticky srovnalo, což je pro další průběh soutěže velké plus.
Dnešní zápas byl sledován i trochu z jiného úhlu pohledu. Po celý zápas byla vedena statistika domácích hráčů.

Jméno; dobrá přihrávka; špatná přihrávka; střela na bránu; střela mimo bránu; fauly