Horní Újezd – Metra Linhartice

vs

Report

.Ani v dalším zápase Metra neuspěla a prohrála v Horním Újezdu 0:2. Bohužel jarní bilance je hrozivá, sedm zápasů, sedm proher a zřejmě už neexistuje ani teoretická šance na udržení týmu v okresním přeboru.

Metra měla dobrý začátek, oproti zápasu s Jevíčkem tam byl pohyb i kombinace, a Metra mohla jít i do vedení, kdy Bednář skvěle pronikl do vápna, ale pouze trefil z úhlu bližší tyč. Metra odehrála téměř celý zápas v oslabení, protože v 19. minutě rozhodčí necitlivě a zřejmě také nesprávně vyloučil obránce Prucka, který jako poslední hráč nešikovně srazil u vápna útočníka domácích. Tento faul byl dvojnásobně potrestán, protože vedle vyloučení hráče Metra inkasovala hned z přímého kopu domácích. Na začátku druhé půle mohl vyrovnat Mlčoch, který odehrál skvělé utkání, ale těsně minul. Následně přišel z dalšího přímého kopu druhý trest a zvýšení vedení domácích a brzy také další vyloučení Matěje Cermana, který obdržel druhou žlutou kartu za nesmyslný faul na polovině soupeře. Metra dál bojovala, ale na zvrat asi už nebylo dostatek síly a také hlavně nápadu pro překonání obrany domácích. V závěru zápasu se zaskvěl Michal Heger, který z trestného kopu z třiceti metrů za pomocí domácího brankáře trefil břevno. Metra Linhartice i v tomto zápase byla minimálně vyrovnaným soupeřem a klidně mohla pomýšlet na vítězství, ale pro něco takového, jako celou sezónu, chybí jak úspěšná koncovka útočníků, tak kompatibilita záložní a útočné řady – hráči si na hřišti často nerozumí a neví, co ten druhý udělá a chybí tam momenty překvapení soupeře. Fotbal je kolektivní sport a pokud většina hráčů v sobě nenajde zodpovědnost a nebudou dávat svůj čas do společných tréninků nebo letních/zimních příprav týmu, tak se situace nezlepší ani v té nejnižší třídě soutěže.