Boršov – Metra Linhartice

vs

Report

Dvě nešťastné teče míče a spoustu neproměněných šancí rozhodli o osudu utkání.

Už před utkáním se opět navršilo několik omluvenek, které způsobily, že na lavičce náhradníků
zůstal jen trenér Richard Škrabal a Bohuš Lébiš.
Utkání pro Metru nezačalo vůbec dobře, hned po několika desítkách sekund zahrávali domácí
standardní situaci, po níž se míč vrátil obloukem zpět do pokutového území Metry, kde si jej hlavou
našel nejvyšší hráč domácích Krejčí, který přehlavičkoval obránce Stárka a Hegera.
Následovala dlouhá pasáž Metry, která především dobrou kombinací překonávala střed a obranu
domácích. Jestliže v předchozím zápase došlo ke zlepšení hry Metry proti Cerekvici, nyní lze říct,
že se mezihra opět posunula o level výše. V 20. minutě se zranil Bubák, a tak nastoupil Bohouš do
hry. Nevedl si špatně a zapojoval se stejně do kombinací, jako to předtím dělal Bubák. Bohužel je
to málo platné, když ve 30. minutě mohla Metra vést po šancích Kyrcze a Bednáře 3:1, došlo k
ojedinělému útoku domácích, z něhož po smolné teči vytěžil nejvíc domácí Racl, který hlavou
zvýšil na 2:0. Konec poločasu se dohrával dle předešlých not. Domácí nakopávali míč do útoku,
kde se snažil Racl skórovat střelou z jakékoliv pozice, což Kelo a Heger už přečetli, a tak mu jeho
pokusy zablokovali dobrým postavením nebo se střela mezi tři tyče daleko nevešla.
Ke konci poločasu měl ještě šanci Skřebský, který se střelou z dálky nevešel mezi tři tyče. Další
pološance Metry nebyly dotaženy do finále.
Do druhého poločasu nastoupil i trenér místo zraněného Kyrcze. V druhém poločase ještě Metra
zvýšila svou aktivitu a odměnou jí byla pěkná kombinace, po níž Skřebský tváří v tvář brankáři
soupeře, neměl problém vstřelit branku – 2:1! Snahu Metru o zvrat v zápase bohužel rychle utnul
Havlík, který se dostal k odraženému míči a po teči jednoho z obránců zapadl míč k zadní tyči.
Domácí měli šance především z dlouhých nákopů, z kterých poté získávali především rohové kopy, které si
však Metra dokázala pohlídat. A tak byla na tahu Metra a do šancí  se dostával především Pavel Bednář.
Bohužel mu nebylo prostě přáno nebo je to už možná křeč, či nemohoucnost. Ale z 5 šancí
neproměnil ani jednu. Přitom minimálně 3 byly super šance! A protože další střely zablokoval Kelo,
tak zápas skončil 3:1!
Je těžké hodnotit zápas i s odstupem času. Dvě smolné teče pomohli domácím k zdánlivě jasné
výhře naopak neproměněné šance Metry snad už člověk ani nechtěl komentovat. Kladem byla
mezihra především v první půli, kdy se do kombinací ve středu hřiště zapojovali prakticky všichni
hráči. Na hru týmu se dá konečně dívat a chybí už jen ty proměněné šance.