vs

Report

Metra se v horkém sobotním odpoledni utíkala se sousedem z tabulky, s Radiměří.

Sestava v duchu celého jara opět jiná než předešlé uktání. V bráně musel opět zaskočit obětavě Pavel Bednář.

Hned od prvních minut měla více ze hry Metra. Hrozila po křídlech i po kombinaci ze středu hřiště. Domácí hrozili z nakopávaných dlouhých balonů, které zažehnala naše obrana nebo gólman Bednář. První ohrožení soupeřovi branky měl po rohovém kopu na hlavě hrající trenér R. Škrabal. Asi největší šanci měl v prvním poločase P. Konečný, který sám před branou trefil pouze domácího brankáře. Hned vzápětí vyslal R. Kyrcz před brankáře M. Hegera, který těsně minul levou tyč. Hráči Linhartic zahrávali ke konci poločasu několik rohových kopů avšak bez výsledku. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 0-0.

V druhém poločase bylo utkání vyrovnané a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Domácí trefili dvakrát konstrukci Bednářovi brány. Linhartičtí po několika slibných útocích nedokázali překonat obranu Radiměře a výborně chytajícího domácího gólmana. V 65′ přišel na hřiště místo P. Konečného zkušený B. Lébiš a Metra se konečně dočkala. Po vybojovaném a následně perfektně nacentrovaném balonu od pravého rohu F. Mlčochem na zadní tyč, na který si krásně naběhl B. Lébiš se Metra ujala vedení, protože Bobin míč umístil přesně do šibenice. Stav 0-1 pro Linhartice. Hráči Radiměře hnáni svými fanoušky nechtěli nechat body Metře zadarmo. V 75 minutě přišlo střídání. Na levé záloze vystřídal R. Kyrcze L. Konečný. V 80 minutě se domácí dočkali. Dalo by se spekulovat nad tím, jestli by zákrok na kapitána P. Kela neměl být odpískán. Nicméně nebyl a domácí se mohli radovat. Ve zbývajícím čase se nic dalšího nestalo, a tak zápas skončil remízou 1-1.

Za zmínku stojí i výborný výkon rozhodcovského tria z Boskovic, na který Metra není v posledních kolech zvyklá.