TJ Morašice – Metra Linhartice

vs vs vs

Report

Druhá remíza a pouze bod v řadě, tentokráte z Morašic.

A stejně jako domácí utkání měli hráči Metry na více než předvedli a mohlo to skončit třemi body. Ale zbrklost a chyby v rozehře měly za následek opět pouze remízu.

Do utkání jasně lépe vstoupili domácí, kteří se přesnou rozehrávkou dostávali lacino před vápno Metry. Krajní záložníci Metry se zbytečně zatáhli až do obrany a uměle tak Metra na sebe nechala vytvářet tlak. Domácí se dostali do několika zajímavých situací, ale naštěstí pro Metru buď zkazili finálku nebo jim šanci překazil stoper P.Kelo a dobře chytající Dostál. Lukáš musel předvést v první půli dva velmi dobré zákroky, nejprve zlikvidoval střelu z úhlu na první vingl a poté dobrým vyběhnutím opět překazil domácím šanci z křídla. Metra v útočné fázi zbytečně faulovala a často se nacházeli její útočníci v ofsajdovém postavení. Naštěstí tato mizérie trvala jen cca do 20.minuty, pak se hra srovnala a i Metra začala hrát kvalitněji dopředu. Radimecký po akci na křídle poslal střílený míč do malého vápna, ale T. Kelo nestačil skluzem zakončit a M. Rek bohužel akci na zadní tyči nezavřel. Poté byl faulován po úniku na vápně Kryštof a Metra tak zahrávala velice pěknou standartku ze 16 metrů. K míči se postavil Radimecký, ale bohužel místo střely nesmyslně posunul na T. Kela, který z kroku a v záklonu vyslal míč do vesmíru.. nebo do pole nebo kam 🙂 Protože se již nic vážnějšího před brankami neudálo, do kabin se šlo za stavu 0:0.

Začátek druhé půle byla lepší Metra a dařilo se jí Morašice přehrávat. 2x zakončil z levé strany L. Stárek, nejprve byl vyslán do brejku po křídle Kryštofem a v plném běhu vyslal pěknou střelu, ale asi o metr minul domácí svatyni. A chvíli poté si míč navedl do středu hřiště, ale jen vyprášil domácímu brankáři rukavice. Pak byl opět na hranici vápna faulován Kryštof a standartku sám zahrál. Míč přes zeď dostal, ale bohužel také cca 20-30cm nad břevno. Poté se hra dost otevřela a přelévala se od vápna k vápnu. Ale s přesností v rozehrávce a s finálkou se potýkaly oba celky. Především P. Bednář zbrkle ukončoval naděje Metry na rychlou akci dopředu a prostě neměl svůj den. I když se oproti „přátelákům“ hra Metry zvedla, je ještě jasně patrné, že se musí sestava sehrát a hráči na nových pozicích se musí přizpůsobit hře celku. Po jedné chybě zmiňovaného Pavla ve středu pole domácí poslali míč do brejku do křídla, kde zakročil dobře Prucek a míč útočníkovi odebral, bohužel mu jej ale váháním opět po pár sekundách odevzdal nazpět a byla na světě pohroma. Domácí hráč přiťukl na střed, kde si útočník poradil s P.Kelem a zakončil sice krkolomně, ale přesto přesně do pravého rohu branky. (74.minuta). Jaké to bylo pro hráče Metry vystřízlivění, když v hlavách měli naději, že vstřelí branku a odvezou si 3 body, ale najednou se muselo dotahovat. Po chvílích zmatku, kdy hráčům Metry trvalo než se oklepali, se opět začali tlačit dopředu. První šanci měl Doležal, když dostal míč středem mezi obránce od Kryštofa, ale zakončení k tyči nebylo dostatečně důrazné. Další akce už k brance vedla. Po faulu kousek za půlkou na Prucka se zahrával přímý kop, který rozehráli Prucek s P.Kelem a ten poslal přesný prudký centr do vápna, kde si na něj naběhl na zadní tyči Kryštof a hlavou po „rybičce“ poslal míč od tyče do sítě. (81.minuta). Poté opět vystřelil Doležal,po pěkné rychlé akci, ale branku minul. Poslední šance na 3 body byl poslední rohový kop utkání, ale ten poslal T. Kelo „mimo výseč „tzn. že z toho byl akorát odkop od brány.

několik fotek z utkání v podání domácích zde

Metra se tak s Morašicemi rozešla smírně a příští týden bude bojovat o první výhru doma s Kamennou Horkou, která toto kolo prohrála s Jaroměřicemi 2:1.