Metra Linhartice – Třebařov

vs

Report

V nedělním zamračeném počasí se konalo další utkání III. třídy mužů, na který i přes rekonstrukci
zázemí a závěrečném dešti dorazila stovka diváků.

Linhartickým hráčům na začátku utkání chvíli trvalo, než se probrali z rozpačité hry Třebařova a
dostali se do zápasu. Třebařov především hrozil z nakopávaných balónů. Metra po nevydařeném
začátku začala útočit rychlými křídly, avšak nedařila se finální nahrávka. Ve 40. minutě se však
podařilo skórovat. Po akci založené P. Konečným a rychlé teči M. Radimeckého se dostal do nájezdu
na branku R. Kyrcz, který stíhaný stoperem hostí dokázal vystřelit na branku. Jeho střela byla ale
vyražena třebařovským gólmanem na velké vápno, kam se z druhé vlny přiřítil M. Radimecký a
nekompromisně zavěsil do prázdné brány a navýšil tak skóre zápasu na 1-0.V poločase šla Metra do
kabin s jednobrankovým náskokem.
Ve druhé polovině hry se postupně stupňovala hra domácích až přišla v 60. minutě odměna. Střídající
M. Rek vybojoval u rohu míč, dostal se s ním až do velkého vápna, kde z hodně ostrého úhlu vystřelil
na bránu. Jeho střela se odrazila od zadní tyčky k penaltě, kde byl nachystaný M. Radimecký a velmi
podobně jako v prvním poločase dorazil míč do brány i tentokrát. 2-0 pro domácí.
Ve druhém poločase se hrálo pořádně ostře a některé fauly opravdu nebyly fotbalové. Alespoň
v jedné věci Třebařov zvítězil a sice na žluté karty, kterých si vykoledoval za celý zápas 5.
Za zmínku stojí perfektní práce obrany, která zažehnala většinu útoků Třebařova a když už nějaká
střela prošla zneškodnil ji gólman F. Radimecký. Dalším pozitivem je také fakt, že i když se
v Linharticích letos hraje nejnižší soutěž, je v kádru dostatek hráčů, kteří chtějí hrát fotbal. Vždyť jen
v tomto utkání vystřídal trenér Žouželka všech 5 hráčů.