Metra Linhartice – Tj Jaroměřice

vs vs vs

Report

První vlaštovka… Metra odehrála dobré utkání na domácím trávníku a sahala po 3 bodech.

No ovšem po úvodu utkání to vypadalo, že s Metrou bude opět zle, nedobře… Protože hned první centr do vápna domácích nešťastně odrazil osamocený kapitán Prucek stehnem přímo ke kopačkám překvapeného Batelky, který se štěstím dostal míč do sítě (3.minuta). V první půli měli většinou převahu hosté z Jaroměřic, ale i Metra měla šance. Doležal běžel z křídla sám na bránu, ale volil nešťastně ještě přihrávku na Kubálka, která přes obránce neprošla. Poté se k centru z dobré pozice dostal Rek, ale bylo z toho nakonec přímé ohrožení brankáře a ten měl co dělat, aby si s padajícím listem poradil. Jaroměřice byly nebezpečné také, ale tutovku si nevytvořili, a tak se šlo za stavu 0:1 do kabin.

V druhé půli se událo mnoho zajímavého. Hosté se dostávali dobrou kombinací před šestnáctku domácích a tam zkoušeli střelbu, ale brankář Dostál veškeré jejich pokusy s jistotou kryl. Průniky do vápna většinou pokryla obrana. Naproti tomu na druhé straně se do otevřené obrany Jaroměřic dostávali celkem lacino domácí hráči. Metra srovnala po akci Andrlíka, který přesným pasem přes obranu našel Bednáře, který míč dovedl až do prázdné brány, protože se mu podařilo obejít i brankáře. Konečně tak hostům nevyšel offside-systém, který celý zápas praktikovali. Další brejky byly vyřešeny bohužel špatně. 2x byl v úniku Mlčoch, i když tísněn, tak nedokázal kvalitně zakončit. Poté šel po chybě v rozehrávce brankáře Jaroměřic úplně sám Doležal, ale také si neporadil. No a chvíli před koncem po pasu Kryštofa se za obranu dostal z křídla Koutník, ale ani on nedokázal brankáře překonat a rozradostnit tak domácí fans. Mnohé další náznaky šancí na obou stranách zanikly v zárodku, oba celky pletly totiž v tom vedru už nohama. Hosté zahrozili ještě průnikem Švece, který se z úhlu dostal sám před Dostála, ale ten mu šanci skvěle zlikvidoval.

V souhrnu tak Metra přišla o 2 body, protože měla minimálně 3 vyložené brankové příležitosti.