Metra Linhartice – Horní Újezd

vs

Report

Utkání s Horním Újezdem se změnilo na zajímavou přestřelku a diváci si přišli na své.

V bráně při zranění F. Radimeckého začal P. Bednář a do druhé půle jej po nepříznivém stavu vystřídal začínající J. Marek a Pavel se tak posunul na hrot. Na střídačce pak zbyl už jen J. Koutník, protože zbytek se bez omluvy nedostavil… Nováček Bohdan Král, který přestoupil těsně před utkáním z M. Trnávky se uvedl dobře a vypadá to, že by do hry Metry mohl zapadnout.

První půle byla pro domácí hráče i fanoušky noční můrou, protože nehráli špatně.. spíše naopak, dokázali držet míč na kopačkách a eliminovat soupeře hned na začátku jejich snahy a i šance na přečíslení či zakončení přicházely. Ale z pohledu Metry to byla snaha marná, protože v zakončení chyběl důraz a přečíslení byla řešena zbrkle.. Zato hosté trestali až nepřiměřeně.. v 16. minutě zaváhal Ondříček na velkém vápně… míč neodkopl ani nezpracoval a ten se od něj odrazil přímo ke kapitánu hostí, který jej hned poslal pod břevno.. V 25. minutě po snaze a tlaku domácích vyšel hostům brejk po křídle, kdy se po několika odrazech probojoval útočník hostí až k bráně, kde odrazem od D. Škrabala skončil míč v síti. Otřesené domácí mužstvo začalo zmatkovat a nedařila se kombinace, a tak hosté přidali tentokráte zaslouženě po pěkné akci třetí branku. Snížit mohl P. Kelo, ale jeho pumelice orazítkovala břevno a míč spadl místo za čáru, tak metr před ní.

Do druhé půle jak už bylo řečeno nastoupil na hrot vedle Krále Bednář, Rek se zatáhl na pravou zálohu místo střídajícího Stárka a Metra zapnula. Hned po rozehře začala tlakem a útoky se na hosty hrnuly jeden za druhým. Obrana odebírala míče hostům důrazněji než v první půli, a tak se hosté na půli Metry moc neohřáli. Vyjímkou byly přímé kopy po faulech, kde ale hosté nepochopitelně stříleli z dobrých pozic stále  do zdi.(díky za to…)

Metra pak dokázala za 11.minut vstřelit 3 branky a vynulovat náskok hostů. První branka přišla v 60.minutě, kdy Kryštof našel pasem Krále, ten míč posunul na Bubáka, který to vzal na sebe a prošel středem hřiště až do vápna a když už to vypadalo, že ho bek vytlačí z dobré pozice, tak ho tam Alda vykoupal i s brankářem a míč lehce posunul do sítě. Tlak pokračoval a v 64.minutě zahrával rohový kop Bednář, míč poslal nízkým centrem na zadní tyč, kde míč usměrnil do sítě opět Bubák. Radost domácím fans udělal hned poté, a to v 71.minutě Král. Bednář utekl po křídle a našel přihrávkou na malém vápně právě Bohdana, který byl sice otočen zády k bráně, ale dokázal se otočit a zakončit (zmátl tak obranu i brankáře, kteří čekali, že bude spíše nahrávat Bubákovi proti noze). Dokonat obrat Metra mohla a měla, protože za druhou půli byste napočítali 6-7 velkých brankových šancí na straně domácích (vstřelené 3 branky) a pouze jednu na straně hostů, ale ti byli bohužel stoprocentní, takže dokázali po vyrovnání domácích opět vstřelit branku, na kterou i přes velkou snahu a další šance nedokázali hráči Metry odpovědět.

Ve středu jede Metra na utkání okresního poháru do Opatova a v neděli k dalšímu mistráku do Jaroměřic.