Dlouhá Loučka – Metra Linhartice

vs

Report

Podruhé v sezóně Metra porazila v derby Dlouhou Loučku, tentokráte na jejím hřišti 2:1.

Metra jela do Loučky bez nemocného P. Kela, ale po zranění vracejícího se do sestavy F. Radimeckého. První půle patřila herně jasně Metře, její hráči byli pohyblivější a i kombinačně lepší. Především Rek na jedné a Mlčoch na druhé straně krajů zálohy domácí cvičili a neustále jim pronikali až k velkému vápnu. Hned v úvodu utkání mohl skórovat Bubák, kdy si naskočil na centr Prucka, ale hlavou poslal míč na břevno. Poté zahrozili domácí, ale střela Marvána byla zblokována. Poté zakombinoval Kryštof s R. Škrabalem a šel ze strany sám na brankáře, bohužel zvolil chybně nahrávku pod sebe na Bednáře místo střely a Pavel se k zakončení pořádně nedostal. Hosté nevyužití této šance potrestali vlastně z ničeho..Kubálek si nerozuměl s brankářem Radimeckým a toho využil domácí Bouček a jednoduše poslal míč do prázdné brány…(28.minuta) „blbý“ gól ale dostala i Loučka nebo ještě lépe si ho dala.. po přihrávce R. Škrabala do šance na M. Reka si bek poslal tuto přihrávku záhadným odkopem krásně pod břevno. (34.minuta). Metra byla na koni a po kombinaci ve středu pole mezi Kryštofem a Králem, poslal nakonec míč do brejku na Bednáře Kryštof, přihrávku zblokoval domácí bek, ale opět o něj přišel po pressingu Pavla, který tak postupoval sám na bránu a míč umístil po zemi k tyči. (42.minuta).

V druhé půli měli pro změnu domácí více míč na kopačkách, ale vážné šance si vlastně za celých 45.minut nevytvořili. Několikrát byly jejich náznaky šancí nebezpečné, ale nic nedokázali dotáhnout k ostré střele na Radimeckého. Za Metru mohl zvýšit Kryštof z přímého kopu, ale Rek jeho pokus vyrazil. Poté po pasu J. Marka ve skluzu B. Král, ale na míč před prázdnou bránou těsně nedosáhl.  Hráči Metry zbytečně ztráceli brzy míč ze svých kopaček a dostávali tak obranu pod tlak, protože domácí hra byla založena na nespočtu dlouhých nákopů, bylo k vidění opravdu hodně soubojů.  Naštěstí se domácí hlavně ke konci utkání omezili místo o snahu o zakončení na simulování ve vápně, a tak i konec utkání Metra zvládla a odváží si 3 body. V posledních vteřinách ještě mohl zvýšit B. Král, kdy mohl postupovat na prázdnou bránu, ale sportovně míč zakopl do autu než aby soupeře zesměšňoval zvýšením na 3:1 🙂 🙂

příští týden /20.9.2020/ Metra hraje od 16:00 doma s Mladějovem.