Metra Linhartice – Staré Město

Po zaváhání v Koclířově, přesvědčivá výhra ve Starém Městě.

Utkání začalo pro Metru na výbornou, kdy hned po první šanci, kdy v pokutovém území našel nezištně Bednář Moravce, který střelou do tyče a odrazem od zad brankáře rozvlnil síť se Metra dostala do vedení- 0:1! Široké hřiště dávalo možnost oběma týmům hru roztahovat do stran, což se i díky Lukášovi Spíchalovi dařilo. Bohužel trochu vázla finální přihrávka, a tak centry většinou neznamenaly žádné nebezpečí pro domácí. Naopak tečí centrovaného míče od Jardy Prucka se míč snesl na břevno Houserovi branky, který dokázal následný závar vyřešit. Pak se dostal do šance Pavel Bednář, ale nedokázal ani vystřelit ani nikomu nahrát, a tak mu Pospíšil míč ukopl na roh. Dobře kopnutý roh od Pavla jen těsně minul hlavu Hegera, který však tímto dopomohl ke sražení míče k volnému Skřebskému, který míč pohotově levačkou uklidil k tyči 0:2! Do poločasu ještě stihla Metra vyrobit 2 hrubé chyby uprostřed hřiště, které však domácí nedokázali zužitkovat. Na druhé straně dokázal Pavel Bednář obejít i posledního hráče domácích Kvapila, který jej bez možnosti hrát míč podkopl těsně před pokutovým územím. K překvapení i jeho samotného obdržel pouze žlutou kartu. Vůbec nezpochybnuji rozhodnutí asistenta Marka V., který ukázal, že k faulů došlo ještě před PÚ. Ale to, že si hlavní rozhodčí vytváří vlastní pravidla je přinejmenším prapodivné. Obzvlášť, když za faul na Pospíšila uprostřed hřiště, viděl kartonek stejné barvy náš Martin Vrána. Přímý kop minul branku, přesto se však za chvilku mohla Metra radovat, když po dlouhém kopu od brány Metry, nakopl míč Kelo až za obranu domácích, kdy míč převzal Bednář a přihrávkou před bránu vybídl Lébiše ke vstřelení 3. gólu. Bobin se však zaškobrtnul a k překvapení všech netrefil úplně prázdnou bránu. V druhé půlce se Metra snažila vyvarovat chyb z první půle, což se i celkem dařilo. Přesto to občas před brankou Housera vřelo. Nicméně Lukáš nepropustil jediný míč a díky přispění celé obrany tak udržel čisté konto. A protože šancí bylo pramálo, můžu směle zaznamenat jako pološanci střelu ze vzduchu Hegera z hranice pokutového území, kterou mu připravil dalším dobře zahraným rohovým kopem Bednář. Bohužel střelu srazil bránící hráč, který to chvilku rozdýchaval, jinak by minimálně branku ohrozila. Celý tým Metry zahrál výborně týmově a tak výsledek z první půle udržela. Za zmínku možná stojí individuální výkon Matěje Cermana, který svou hbitostí a rychlostí perfektně odebíral míč uprostřed hřiště hráčům soupeře. Bojovnost krajních záložníků byla příkladná. A závěrem musím vyzdvihnout Pavla Bednáře, který se tentokrát proměnil v týmového hráče a hlavně nahrávače.

Houser, Vrána (Marek), Kelo /K/, Heger, Prucek, Moravec, Cerman, Skřebský (Křivánek), Spíchal (Škrabal), Bednář, Lébiš

branky: Moravec /Bednář/, Skřebský /Bednář/