Single Blog Title

This is a single blog caption

Sebranice – Metra Linhartice

Metra započala sezónu výhrou a ze Sebranic veze 3 body.

Hned v šesté minutě poslal Metru do vedení Radim Kyrcz, který po perfektní přihrávce do vápna z levé strany od Matěje Cermana umístil míč k tyči. Metru to nakoplo a po několika nezdařených útocích přišel v 15 minutě po faulu přímý kop, ke kterému se postavil Pavel Bednář. Krásným centrem našel na zadní tyči osamoceného Radima, který
střelou do protipohybu nedal domácímu brankáři šanci. Stav 0-2.
Hráči Metry po minulé sezóně znají tuto situaci spíše z opačné strany. Následovalo několik úniků po obou křídlech, avšak bez úspěchu. Pavel Bednář se dostal za první poločas dvakrát do úniku sám na brankáře, avšak
překonat jej nedokázal. Po příznivém průběhu utkání v první dvacetiminutovce brali útočníci zakončení často na sebe a místo kombinační hry přidělávali práci celému týmu. Domácí Sebranice
zvládali dobře offside systém, a tak několik finálek skončilo zvednutým praporkem. Zbytek poločasu se i přes převahu Metry gól vstřelit nepodařilo.
Po prvních 45 minutách by se mohlo zdát, že bude mít zápas jasný průběh. Jenže Sebraničtí vystřídali dva hráče, kteří vyrovnali poměr sil a bylo zaděláno na drama. Metra nedokázala získat hru pod kontrolu a domácí jí dělali problémy. Sebranice však bránu Lukáše Housera nijak zvlášť neohrožovali díky obraně, která ale dřela víc, něž by bývala měla. Asi největší šanci měla Metra v 70 minutě, když se dostal do útoku Jarda Skřebský, který po třicetimetrovém sólu nedokázal na brankáře vyzrát. Posledních 15 minut hrozili domácí a drama bylo na světě. Dvě minuty před koncem uklouznul ve vápně nikým neatakovaný domácí hráč a rozhodčí pískl penaltu „pro diváky“. Lukáš si sice sáhnul ale střela byla prudká, a tak domácí snížili na konečných 1-2.

Konec utkání byl hořkosladký. Tři body jsou sice doma ale výkon byl srovnatelný s těmi z minulé sezóny, kde jsme za chyby tvrdě platili. Pozitivní je, že na první venkovní utkání odjeli hráči Metry
v 16ti lidech. Následující dva zápasy budeme hrát doma v Linharticích, nejprve s Radiměří a poté ve třetím kole se Třebařovem.

Sestava: Houser, Kelo, Andrlík, Vrána (Stárek), Spíchal (Konečný L.)Cerman (Lébiš) Skřebský, Rek (K), Bednář (Marek), Mlčoch, Kyrcz (Dvořáček)

Branky: R. Kyrcz (Cerman), R. Kyrcz (Bednář)

Rozhodčí: Schejbal, Hájek, Kabát