etra-lityomysl

Litomyšl B – Metra Linhartice      3:2 (2:1)

Pouze s jedním náhradníkem vyrazili hráči Metry do boje o cenné tři body do Litomyšle, kde se za pěkného počasí cíl této mise nezdařil…

Prvních deset minut to vypadalo, že by pro hráče Metry neměl být problém navázat na dobré předchozí výsledky, neboť domácí provázala nepřesnost a první tři nákopy mířily mimo hrací plochu. Bohužel hosté se domácím opět přizpůsobili a pomalým přistupováním a nevelkou chutí hrát fotbal, napomohli domácím, aby se dostali do pohody. Tu znásobili, kdy po první vážnější akci vstřelili branku. Do úniku se dostal domácí útočník, který přešel i přes Peťu Kela a jelikož ani Kuba Coufal nedokázal zabránit ve vstřelení branky, bylo to 1:0. A aby bylo ještě hůř, prakticky vzápětí vystřelil z uctivé vzdálenosti hráč Litomyšle a pomalou skákající střelu nedokázal náš brankář polapit – 2:0! Pak si teprve hostující tým uvědomil, že přijel hrát fotbal a začal postupně kombinovat. Bohužel jejich kombinaci dost sráželi nepřesnosti hráčů Metry. Poprvé se ukázal Martin Vacek, který unikl po přihrávce Jardy Prucka a tvrdou střelou ohrozil branku domácích, nicméně brankář domácích se štěstím vyrazil střelu na roh. Další šanci si po centru ze strany vypracoval Jarda Holub, který nejdříve hlavičkoval do obránce, ale ihned se dostal k odraženému míči, bohužel střela slabší nohou nemířila přesně. Následně dostal Dušan žlutou za kecání. Když už se chýlilo ke konci poločasu, našel Heger dlouhým pasem Patrika Konečného, který nacentroval do vápna, odkud téměř z hranice pokutového území dokázal Jarda Holub přehlavičkovat svého strážce tak dobře, že jeho hlavička zamířilo pod horní tyč brány -2:1!

Druhý poločas začala Metra velice dobře, kdy se ujala iniciativy. Herní převahu korunovala asi v 60. minutě, kdy Kuba Coufal založil rychlý útok vyhozením míče na Hegera, který dlouhým pasem našel Vacka a ten si sám na brankáře nenechal gólovou radost ujít – 2:2! Metra dostala další energii a dokonce vstřelila Vackem další branku, kterou pro údajný ofsajd, jež viděl snad jen asistent rozhodčího, nebyla však uznána. V 70. minutě se dostal k míči domácí Palla (má asi 50let), po špatném vhazování hostujícího týmu, a po chybě Peti Kela, šel sám na Kubu, obehrál jej a z úhlu dokázal s míčem dojít až do brány – 3:2! V tu chvíli sebral všechen vítr z plachet hostujícího týmu. Do konce zápasu stojí za zmínku dobrý zákrok Kuby Coufala na brankové čáře, když nejdřív vyrazil dostatečně důrazně střelu, ale stihl být včas u dorážky a zabránil zvýšení náskoku domácích. V průběhu poločasu si koledoval Dušánek o červenou kartu za kecání, ale naštěstí (pouze žlutou) „dostal“ Pavel Grepl.

Na velkém hřišti v Litomyšli se určitě bodík dal urvat, bohužel se nezadařilo… V neděli nás čeká důležitý zápas s Březovou nad Svitavou.

Sestava: Coufal, Prucek, Kelo P., Andrlík, Radimecký, Konečný P., Holub, Heger, Grepl, Kelo T., Vacek (Horák).

Branky: Holub, Vacek

ŽK: Andrlík a Andrlík (Grepl)