rohozná – metra

Sokol Rohozná – Metra Linhartice 2 : 2 (0:0)

Sobotní zápas s 3. celkem Okresního přeboru se hrál za oblačného a větrného počasí v Rohozenské dolině.

Hned v úvodu po rozehrávce domácí hráč otestoval připravenost hostujícího gólmana Petra Beneše střelou ze střední vzdálenosti, ta letěla ale mimo bránu. Poté však nastoupila nadvláda Metry. Většinu prvního poločasu hrála Metra na polovině soupeře. Vytvořeným akcím chyběla bohužel ale přesná finální nahrávka a to vedlo k bezgólovému stavu po 45 minutách.

Do druhého poločasu nastoupil Petr Suchý, který vystřídal zraněného Michala Radimeckého na kraji obrany. Dále Metra pokračovala ve stejném tempu jako v prvním poločase. V 50 minutě dostal míč na kopačky Michal Heger a namířil si to přímo k bráně. Společně s ním běžel po druhém křídle Tomáš Kelo, ale Michal to vzal na sebe a z jasné gólové šance vzešla bohužel jenom střela, která absolutně postrádala razanci. Domácí brankář vzal ihned balon a dlouhým výkopem poslal do útoku domácího hráče. Ten střelou obloučkem přestřelil brankáře a orazítkoval břevno Benešovi brány. Odražený balon se snažil hlavičkou dorazit do sítě, ale dorážka šla mimo. Těsně po odhlavičkování míče do autu byl sražen Petrem Suchým a svalil se k zemi. Rozhodčí v tuto chvíli poněkud zaspal, protože odpískal odkop od brány. Hráč hostí ležel pořád v pokutovém území a domácí pomezní za pomoci pískotu domácích fanoušků přesvědčili rozhodčího, který pod tlakem přehodnotil situaci a změnil verdikt. Kopala se penalta. Domácí hráč si pečlivě postavil míč na desítku a s ledovým klidem přestřelil bránu. Následující minuty se hrály ve středu hřiště, kde se nic výrazného nedělo. V 65 minutě domácí vybojovali rohový kop. Domácí hráč zatočil míč na přední tyč, kde stál obránce Petr Suchý. Neodhadl situaci, uhnul hlavou a míč doletěl přímo z rohu do sítě. 1-0 pro domácí. Krátce nato přišel další roh. Rohozenský útočník se nenechal přetlačit a upravil hlavou stav na 2-0. Zdálo se, že pro Metru je celá situace ztracená. Linhartičtí se s tímto stavem ale rozhodně nechtěli smířit a začali na domácí tlačit ve velkém stylu. Vytvářeli si více šancí a dokázali konečně i skórovat. Jednu z nich využil Tomáš Kelo, který vstřelil krásný gól z hranice velkého vápna k levé tyči. Situace mezi domácími a hosty se vyhrocovala nesportovními fauly a strkanicemi. V 80 minutě došlo k taktickému střídání trenéra Janečka, který zariskoval, vystřídal obránce Jardu Prucka a na hřiště poslal útočníka Radima Kyrcze. Zbytek utkání se útočilo ve třech. Touha po vyrovnání byla veliká a 5 minut před koncem přišla výstavní střela Patrika Konečného upravující stav na 2-2. Zápas skončil nerozhodně. Metra inkasovala 2x z rohového kopu, což se zdá být Achillovou patou a musela dotahovat v zápase, kterému opět dominovala.

Za zmínku stojí vyrovnaný a zodpovědný výkon Pavla Grepla, který měl ve středu zálohy na starost nejlepšího hráče hostí, na kterého byl předem upozorněn. Celý tým předvedl bojovnost a chuť hrát.

Sestava: Beneš P. – Radimecký M. (45‘ Suchý P.), Andrlík D., Kelo P., Prucek J. (80‘ Kyrcz R.) – Konečný P., Heger M., Grepl P., Vacek M. – Holub J., Kelo T.

Góly: Kelo T., Konečný P.

Radostná zpráva na konec. Patrikovi Konečnému se narodil v pondělí druhý syn Davídek. Gratulujeme Patriku!