Koclirov-Metra

FC KOCLÍŘOV –  TJ METRA LINHARTICE
0 : 0

Pro každého reportéra je to zlý sen a noční můra. Ať je to reportér začátečník nebo profesionál. Zápas, který skončí bez branek se zle nedobře rozepisuje a nadělá reportérovi nejednu vrásku.

sestava Koclířova :
Daněk Oto, Dlabač Martin, Zelený Radek, Soukup Petr, Hasenöhrl Petr, Bubela Petr, Drdla David, Daněk Lubomír, Zeman Pavel, Kresl Jiří, Novotný Pavel (Rumler Ladislav, Bureš Jaromír, Bartoš Roman, Samek Libor, Zapletal Josef)
sestava Metry : Tichý Petr, Kelo Petr, Konečný Ladislav, Kolísek Lubomír, Winkler Tomáš, Balabán Lukáš, Škrabal Richard, Konečný Patrik, Andrlík Dušan, Kryštof Ondřej, Vacek Martin (Langr Jiří, Pazdírek Tomáš, Křivánek Milan, Čermák Jiří, Prucek Jaroslav)
rozhodčí : Brandejs Vlastimil, Vodička Martin, domácí laik

Pro každého reportéra je to zlý sen a noční můra. Ať je to reportér začátečník nebo profesionál. Zápas, který skončí bez branek se zle nedobře rozepisuje a nadělá reportérovi nejednu vrásku. Pustím-li se trochu do filozofování, zjistím, že touto vráskou může být nazváno i hřiště na němž se utkání odehrálo. Nerovný terén nejspíš nadělal také nejednu vrásku domácím, kteří si musí vyslechnout nejednu jedovatou poznámku na povrch jejich hřiště. Další vrásku mají nejspíše ofenzivní hráči obou týmů kterým nestačilo 90 minut na vstřelení jediného gólu. Tím se zvrásnilo nejedno čelo fanoušků, kteří se za slunného sobotního odpoledne rozhodli, že se půjdou podívat na fotbal. Oba trenéři si hlasivky mohli vykřičet na své hráče a stejně jim nezbyl dobrý pocit na duši, nýbrž jen vrásky, co s tou mizérií na hřišti udělat…
Rozhodně se hostující tým nemůže vymlouvat na nerovný terén, na nepřízeň osudu, přílišné horko, či nesprávný způsob řízení hry sudím, tak jak to slýcháme v televizi ve fotbale na vyšší úrovni. Nerovný terén měli oba celky stejný stejně jako počasí. Rozhodčí měřil na obě strany stejně a dokonce i oba poločasy zkrátil stejnou měrou o tři minuty. Z jakého důvodu netuším. Kartářku jsem nikde nepotkal a dokonce jsem ani o nepřízni či přízni osudu nikde nic nečetl a neslyšel. Faktem zůstavá, že obě strany si šance vytvořili. Už v druhé minutě trefil pěknou střelou tyč domácí Zeman. Par minut na to se pěkně uvolnil „jesličkami“ P. Konečný, našel Vacka, ale jeho střela byla slabá a nemohla brankáře zaskočit nebo vystrašit.V 16.minutě mohl využít zaváhání Škrabala a Andrlíka Drdla, když se ani jeden nedohodli, kdo si míč převezme, Drdla jim míč sebral nepovedenou střelou vylekal diváky. Pak se mohl předvést debutant Balabán, ale jeho střela šla vysoko nad. V 29.minutě hlavičkoval po rohu P.Konečného do tyče Kryštof a tak na tyčky bylo srovnáno. Sem tam byl náznak na šanci, ale ani jedna strana nedokázala vystřelit tvrdě a přesně a tak se jednalo o střely slabé a pro oko diváka žalostné. Do druhého poločasu udělali oba trenéři změnu. Na hřiště přišli Langr a Rumler a z kabin už se nedostavili Balabán a Novotný. Aktivnější domácí si na začátku vytvořili menší tlak a šance, ale dvakrát Zeman a jednou Daněk uspěšní nebyli. V 60.minutě se do mistrovského zápasu poprvé od loňského zranění dostal Prucek. Pak převzali iniciativu hosté a několika pěknými akcemi se snažili dostat k bráně soupeře, ale střela Vacka, hlavička P. Konečného (nejmenší hráč přehlavičkoval dva protihráče!!) úspěch neslavili. Pak se do podvědomí dostal Tichý, ale jeho krásnou nahrávku nedokázal Bureš do prázdné brány usměrnit. Ke konci se začalo žlutit a tak aspoň na žluté karty hosté vyhráli 2:1.
Tento zápas jsem znovu sledoval i z jiného úhlu pohledu. zaznamenal jsem počet vyhraných a prohraných soubojů o míč. Při tom jsem zaznamenal fakt o neskutečném počtu vyhraných soubojů a následně okamžitých ztrátách míče. Špatná rozehrávka a prováhání nejvhodnějšího okamžiku  k rozehrání, či střele toho příčinou..