Metra -Trnávka

TJ Metra Linhartice – TJ Sokol Městečko Trnávka 8:1

Dne 15.3.2009 se uskutečnilo první přátelské utkání. Týmy mužů TJ Metra Linhartice a TJ Sokol Městečko Trnávka si daly sraz na umělém povrchu, v nedaleké Konici.

Týmy nastoupily k přátelskému utkání v těchto sestavách :

TJ Metra Linhartice: Tichý Petr – Pazdírek Tomáš,Andrlík Dušan,Škrabal Richard,Winkler Tomáš – Balabán Lukáš,Heger Michal,Kolísek Lubomír,Kelo Tomáš – Kryštof Ondřej,Konečný Patrik (Šmída Jan,Bednář Pavel,Kotrouš Pavel,Čermák Jiří)
TJ Sokol Městečko Trnávka: M.Skočovský – Továrek,Henzl,Konečný – Janík,Šašinka,Pokorný,J.Henzl,Makrlík – Bohatec (Vybral,Jedlička)
Branky : 3x Kryštof Ondřej , 2x Kolísek Luboš , 2x Konečný Patrik , 1x Heger Michal – 1x Pokorný
Diváků : 30
Utkání se hrálo ve svižném tempu za občasného mrholení

První poločas
11 minuta : Po kombinaci T.Kela a O.Kryštofa, se při špatném odkopu hostující obrany, dostává k míči P.Konečný a otevírá skóre zápasu 1:0
12 minuta : O.Kryštof nachází přihrávkou volného Hegera, který pohotovou a tvrdou levačkou trefuje pouze břevno Skočovského branky
13 minuta : Centrovaný míč za hostující obranu Skočovský neudržel a dnes všudypřítomný O.Kryštof přiťukává míč L.Kolískovi, který okamžitou střelou do středu branky zvyšuje na 2:0
16 minuta : Přesný centr z levé strany T.Winklera nachází nehlídaného O.Kryštofa, jehož klidné a rychlé zpracování a následné zakončení vedlo ke třetí brance hráčů METRY 3:0
22 minuta : Hráči metry se dostávají do menšího útlumu, který vede ke snaze hostujícího týmu k vytvoření menšího tlaku.
22 minuta : J.Henzl střílí, ale střela končí v náručí v tuto chvíli jistého brankáře P.Tichého
29 minuta : Vyvrcholením útlumu Metry je docílení špatného odkopu obrany, kdy se k míči dostává Pokorný, který krásnou a pohotovou střelou z 25m a vymetá pravý horní růžek Tichého branky 3:1
34 minuta : O.Kryštof se dokázal protáhnout mezi třemi soupeři,ale Skočovský chytá
35 minuta : Nepřímý volný kop rozehrává T.Kelo, který nalezl R.Škrabala jehož zakončení hlavou nebylo tak tvrdé a brankář Skočovský si s tím poradil
42 minuta : zaváhání brankáře Tichého přineslo šanci hostujícím útočníkům , kteří nepřesným zakončením k levé tyči nesnížili

Po prvním poločase FK Metra Linhartice 3 : 1 TJ Sokol Městečko Trnávka

Druhý poločas
47 minuta : Kombinací ve středu pole a následným nedorozuměním obránců, se dostal M.Heger do slibné šance, ale při pokusu přehodit Skočovského byl hostující brankář pozorný a celou akci dobře vyřešil
48 minuta : P.Konečný vyzívá nádhernou přihrávkou M.Hegera,ale střela jde těsně vedle
50 minuta : ke slovu se opět hlásí i hosté, jenže jejich kombinaci hatí T.Winkler čistým obraným zákrokem
52 minuta : K míči se dostává L.Kolísek , jehož pokus vyráží Skočovský na roh
52 minuta : K rohovému praporku se staví T.Kelo a jeho centr nachází R.Škrabala jehož hlavička jde vysoko nad branku
53 minuta : Veliké hrubky hostující obrany využívá P.Konečný, jenž po skvělé nahrávce M.Hegera dává svou druhou branku v dnešním zápase 4:1
58 minuta : Hostující pokus o rychlý útok opět přesně řeší T.Winkler obraným zákrokem
60 minuta : Skvěle povedenou akcí O.Kryštofa, při které si dovolil udělat Skočovskému kličku, zvyšuje tentýž hráč na 5:1
63 minuta : Po akci na jeden dotek se opět hlásí i zakřiknutý soupeř, ale jejich snaha končí u pohotového Tichého
67 minuta : Hostující celek se snaží vytvořit si menší tlak, ale plány jim kazí D.Andrlík, který si bere míč a sólem přes 4 protihráče doslova vlétne do otevřené obrany a nahrávkou vybízí O.Kryštofa, jehož střela končí za zády Skočovského 6:1
69 minuta : Šašinka zkouší střílet, ale střela prolétá vysoko nad Tichého brankou
70 minuta : Důsledným napadání hostující obrany získává M.Heger míč a po velkém snažení se konečně prosazuje a dává gól 7:1
73 minuta : Centr hostů jde těsně mimo Tichého branku
77 minuta : Překrásná akce se zrodila, když T.Kelo přihrává L.Kolískovi, který nasazuje obránci housličky a pohotově zakončuje 8:1
82 minuta : Volný přímý kop z levé strany zahrává trnavský Makrlík, který trefuje pouze Hegera ve zdi a míč mizí v zámezí
82 minuta : Rohový kop zahrává hostující Makrlík, ale Kolísek odvrací míč hlavou na J.Šmídu, který prostrkuje na výborně se ukazujícího O.Kryštofa, jenže jeho zakončení už v závěru nebylo tak precizní, aby vedlo k dalšímu gólovému zapisu
85 minuta : Hostující kouzelník P.Bohatec se prokličkoval do vápna, ale střela už nebyla pořádně umístěna a letěla mimo branku
88 minuta : O štěstí zapsat se mezi střelce se pokouší hostující Makrlík, ale ani jeho střela z 30m nebyla úspěšná

Konečný výsledek FK Metra Linhartice 8 : 1 TJ Sokol Městečko Trnávka

Tímto výsledkem se potvrdili ambice hráčů Metry se dostat zpět do okresní soutěže. Hráčům Městečka Trnávka děkujeme za kombinační styl, kterým se prezentovali po celý zápas a za slušný průběh utkání, které se místy hrálo stylem nahoru dolů, ale mělo i slabší chvilky. Prozatím vypadá, že nikdo nebyl zraněn a ani si neodnesl vážnější šrámy za zápasu. Rozhodčím se pro dnešní den stal trenér Městečka Trnávky, kterému je nutno také poděkovat za poklidně vedený duel dvou týmů, které by se snad už na podzim mohli střetnout v mistrovském utkání.